Co zobaczyć w Warszawie?

Wsród miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie, jest Starówka warszawska. Mimo że została całkowicie zniszczona w czasie bombardowania miasta przez Niemców, to jednak została odnowiona i nadal można o niej jasno stwierdzić, że jest bardzo urokliwa. Starówka w całości znajduje się na liście UNESCO. Warto wybrać się tam na spacer i wejść do jednej z knajpek znajdujących się przy Zamku Królewskim.
Osoby zainteresowane historią oraz patrioci często udają się w Warszawie na grób nieznanego żołnierza, który znajduje się na Placu Piłsudskiego. Warto obejrzeć zwłaszcza zmiany warty, które odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 12. Niedaleko znajduje się Ogród Saski, jeden z najbardziej słynnych ogrodów warszawskich.
Ciekawostką wśród atrakcji Warszawy jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Zostało udostępnione do zwiedzania w 60. Rocznicę wybuchu powstania w ciekawym budynku: XIX wiecznym budynku Elektrowni Tramwajów miejskich.
Zastanawiając się dalej, co ciekawego w Warszawie zobaczyć, należy skierować swoją uwagę ku Muzeum Domków dla Lalek. Jest to muzeum nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Znajdują się tutaj ekspozycje drewnianych domków, pochodzących z różnych części Europy. Każdy będzie zadowolony z zobaczenia eksponatów w tym miejscu.
Miłośnicy sztuki mają w Warszawie szerokie pole manewru. Przede wszystkim, można udać się na Zamek Ujazdowski, gdzie znajdowała się rezydencja królewska. Obecnie jest tam Muzeum Sztuki Współczesnej. Obok są Łazienki Królewskie, bardzo ładne miejsce, szczególnie jesienią. Ciekawostką są wiewiórki w tym miejscu: z powodzeniem dają się karmić.
Tradycyjnie też, jeśli chcemy zobaczyć fajny widok na Warszawę, można wjechać na szczyt Pałacu Kultury. Wjazd kosztuje 20 zł, dojeżdżamy szybką windą na 30-ste piętro. W Pałacu znajduje się również ciekawe Muzeum Techniki.

odzyskajdzien.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNauka szkolna
Następny artykułCo to jest baza danych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ