Wielu mężczyzn (szczególnie w młodym wieku) zastanawia się czy jego penis jest odpowiedniej wielkość i czy będzie on wstanie doprowadzić partnerkę do rozkoszy. Panowie bardzo często popadają w kompleksy z tego tytułu, obawiając się odrzucenia i nieprzychylnej reakcji swojej wybranki.

Czy rozmiar faktycznie ma znaczenie?

W 2002 roku przeprowadzono badanie mające odpowiedzieć na pytanie dotyczące rozmiaru i grubości penisa. Podjął się tego doktor Francken, wraz ze swoimi współpracownikami.

375 kobietom zostały rozdane kwestionariusze do wypełnienia. Zawarte były tam między innymi pytania dotyczące długości oraz obwodu penisa. Ankietowane były aktywnymi seksualnie kobietami po porodzie.

W badaniu zgodziło się wziąć udział zaledwie 170 kobiet (około 40%), co przy tego typu badaniach jest w pełni zrozumiałe. Nie każdy bowiem pragnie dzielić się swoimi intymnymi odczuciami. Nie mniej jednak, była to dostateczna liczba by móc zaprezentować wyniki, które wyglądały następująco:

  • Długość penisa jest najważniejsza (1%)
  • Długość penisa jest ważna (20%)
  • Długość penisa jest nieważna (55%)
  • Długość penisa jest całkowicie nieistotna (22%)

Nieco więcej kobiet, bo 32% uznało grubość penisa za ważny element. Co zatem można wywnioskować z tego badania?

Około co czwarta kobieta przykłada uwagę do wielkości penisa. Francken zauważa, że różnica w zaznaczonych odpowiedziach nie miały związku z różnicami demograficznymi.

Jaka jest optymalna długość penisa?

To, że rozmiar w oczach kobiet nie ma zbyt często znaczenia, nie oznacza, że Panie nie mają preferencji co do długości członka. O to, jaki jest idealny rozmiar penisa zapytali naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii i Nowego Meksyku.

Badanie zostało przeprowadzone na 75 kobietach, które otrzymały trójwymiarowe modele penisów o różnych rozmiarach. Zadaniem kobiet było wskazać ten, który według nich ma optymalną wielkość.

I tym razem wyniki badań pokazały, że kobiety bardzo rzadko decydowały się na wybór największych modeli. Uśrednione wyniki badań prezentowały się następująco:

Optymalna długość penisa: 16,0 cm

Optymalny obwód penisa: 12,2 cm

Wyniki dotyczącą prącia we wzwodzie.

Chcesz dowiedzieć się jak powiększyć penisa? Zajrzyj koniecznie na: jakzwiekszycpenisa.pl.

Kompleks „małego penisa”

Według seksuologów, problem „małego penisa” pojawia się dopiero wtedy, gdy prącie mężczyzny ma mniej niż 8 centymetrów we wzwodzie. Wówczas może być to rozmiar niewystarczający do zaspokojenia swojej partnerki.

Warto jednak przy tym zauważyć, że mężczyźni, którzy mają kompleksy wynikające właśnie z rozmiarów swojego przyrodzenia bardzo często mają znacznie większego penisa. Nierzadko do seksuologów zgłaszają się panowie, których penis ma kilkanaście centymetrów.

Jeśli jednak nie przekonują Cię badania naukowe, medycyna oferuje kilka rozwiązań na powiększanie penisa, między innymi: zabiegi chirurgiczne (nacięcie wiązadeł), tabletki (suplementy diety oparte na naturalnych składnikach), żele i maści do stosowania miejscowego oraz specjalistyczne pompki.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem memberxxl.pl – stroną producenta naturalnych tabletek powiększających penisa.

Artykuł partnera.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ