Moda na zdrowy tryb życia i ćwiczenie spowodowała, że w sklepach coraz częściej można spotkać dedykowane produkty dla sportowców. Mają one za zadanie ułatwić trening oraz odpowiednio przygotować organizm do wzmożonego wysiłku fizycznego. Na sklepowych półkach znajdują się również produkty pozwalające uspokoić i zrelaksować mięśnie po ćwiczeniach. Firmy oferujące produkty dla osób aktywnych fizycznie proponują szeroką ofertę: od odzieży, przez specjalistyczne sprzęty, aż do gadżetów fitness. W naszym dzisiejszym artykule skupimy się jednak na kosmetykach dla sportowców. Zobacz, jakich powinny używać osoby, które aktywnie uprawiają sport.

Kosmetyki dla sportowców: kremy z filtrami UV

Osoby, które aktywnie uprawiają sport na świeżym powietrzu, powinny zaopatrzyć się w kremy z filtrem UV. Ten kosmetyk chroni skórę przed szkodliwym działanie promieni słonecznych oraz pomoże unikania powstawania na skórze nieestetycznych przebarwień. Sportowcy powinni stosować kremy UV przez cały rok – nawet w zimie, ponieważ również wtedy narażeni są na szkodliwe działanie słońca.

Kosmetyki dla sportowców: pomadki do ust

Tak samo, jak przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi trzeba chronić twarz, tam samo ochronie podlegają usta. Słońce, śnieg, mróz czy wiatr wpływa na nie korzystnie. Kosmetykiem dla sportowcówpomadki do ust chroniące nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Podobnie jak kremy z filtrem należy je stosować przez cały rok.

Kosmetyki dla sportowców: kremy przeciw otarciom

Kremy przeciw otarciom to jedne z najczęściej stosowanych kosmetyków dla sportowców. Wykorzystują go zarówno biegacze, jak i rowerzyści. Zapobiega on powstawaniu otarć na skórze, a także przyspiesza proces gojenia się tych już istniejących. Kremy przeciw otarciom przeznaczone są do skóry szorstkiej i popękanej, mogą je równi stosować osoby ze skórą wrażliwą.

Kosmetyki dla sportowców: kremy rozgrzewające

Kosmetyki dla sportowców to także różnej maści kremy rozgrzewające. Poprawiają one ukrwienie kończyn oraz pozwalają na długo zachować ciepło. Ważną właściwością kremów rozgrzewających dla sportowców jest to, że przyspieszają rozgorzenie się mięśni, dzięki czemu w krótszym czasie można przejść do właściwego treningu. Nie oznacza to jednak, że kremy rozgrzewające zastępują rozgrzewkę, która jest obowiązkowa przy każdego rodzaju ćwiczeniach. Balsamy rozgrzewające dla sportowców przeciwdziałają także występowaniu kontuzji i sportowych urazów.

Kosmetyki dla sportowców: żele odświeżające i relaksujące

W kosmetyczce sportowca powinny znaleźć się również żele odświeżające oraz relaksujące. Idealnie działają one na zmęczone mięśnie, łagodzą ból i zapobiegają osłabieniu i obniżeniu wydolności mięśni.

Kosmetyki dla sportowców: żele chłodzące

Ważnym kosmetykiem dla sportowców są również żele chłodzące. Ich właściwości pozwalają na uniknięcie zakwasów przy intensywnym treningu, a także ukojenie zmęczonych mięśni, umożliwiając ich rozluźnienie się i relaks. Żele chłodzące dla sportowców powinny zawierać wyciąg z sosny kosówki, który odświeża skórę, działa pielęgnująco i nie wysusza jej.

Kosmetyki dla sportowców: oliwka do ciała

Osoby, które dużo czasu spędzają na siłowni lub zorganizowanych zajęciach fitness powinny wyposażyć się w oliwkę do ciała. Ten kosmetyk pomoże ograniczyć utratę wody z organizmu.

Kosmetyki dla sportowców: sole i olejki do kąpieli

Kąpiele solankowe oraz te z olejkami eterycznymi pozwalają zrelaksować organizm po intensywnym treningu. Wybierając odpowiednie olejki, można również zwalczyć stany zapalne oraz działać detoksykująco na organizm. Dla sportowców polecane są olejki lawendowe, rozmarynowe oraz miętowe.

Kosmetyki dla sportowców: żele do masażu

Masaż sportowy to idealne rozwiązania pozwalające rozluźnić napięte partie mięśniowe. Jego zaletami jest również zapobieganie zakwasom oraz ogólna regeneracja organizmu. Masaż sportowy nie może się odbyć bez odpowiednich żeli oraz olejków. Na zmęczone mięśnie świetnie pomagają masaże olejkiem z aloesu oraz kamfory.

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ