Czym jest technologia Blu-ray?

Kiedy kilka lat temu na rynku pojawiły się nośniki Blu-ray, jakość nagrań odtwarzanym w domowym zaciszu, uległa znacznej poprawie. To właśnie nowoczesne nośniki Blu-ray, dały możliwość oglądania filmów w znacznie lepszej jakości zarówno dźwięku, jak i obrazu, w porównaniu do powszechnie dostępnych płyt cd oraz dvd. O ile początkowo urządzenia z pomocą których można odtwarzać płyty Blu-ray nie należały do najtańszych, obecnie, można je kupić a dużo bardziej atrakcyjnej cenie.

Płyty Blu-ray – cechy

Blu-ray to nośnik optyczny, który został stworzony po to, by umożliwić przechowywanie treści w wysokiej rozdzielczości – High Definition.  Na nośnikach Blu-ray są umieszczane przede wszystkim filmy i gry w rozdzielczości HD. Tego rodzaju płyty mogą również służyć do archiwizowania i przechowywania danych. Obecnie, na dyskach Blu-ray można zapisać od 25 GB danych. Dostępne są również nośniki dwuwarstwowe, których pojemność wynosi 50 GB, trójwarstwowe – o pojemności 100 GB, czterowarstwowe – 128 GB, ośmiowarstwowe – 200 GB, a nawet szesnastowarstwowe, które zmieszczą do 400 GB danych.

Odtwarzacze Blu-ray – jaki model wybrać?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo odtwarzaczy Blu-ray, które różnią się dostępnością konkretnych funkcjonalności oraz – przede wszystkim – ceną. Które odtwarzacze szczególnie warto wziąć pod uwagę, planując zakup?

  • Sony BDP-S1700

Proponowany odtwarzacz to sprzęt o kompaktowych rozmiarach, minimalistycznej stylistyce i bez wbudowanego wyświetlacza. Przy jego pomocy można odtworzyć nie tylko płyty Blu-ray, ale też cd i dvd. Dzięki zastosowanej technologii TRILUMINOS Colour, wyświetlane przy pomocy tego urządzenia obrazy i filmy zyskują naturalne, żywe kolory. Z kolei najwyższej jakości dźwięk to zasługa dekoderów audio: Dolby TrueHD i DTS HD master Audio. Sony BDP-S1700 nie obsługuje płyt Blu-ray 3D i Wi-Fi, ale za to można na nim odtwarzać materiały zgromadzone na nośnikach USB.

  • Sony BDP-S3700

W przeciwieństwie do opisywanego wcześniej Sony BDP-S1700, BDP-3700 posiada moduł Wi-Fi oraz funkcje Smart TV. Dostępność tych dwóch opcji powoduje, że przy użyciu urządzenia, można bez problemów korzystać z internetowych serwisów strumieniujących materiały wideo. Sony BDP-3700, który można dostać w tym sklepie: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=odtwarzacze_blu_ray_disc, został również wyposażony w funkcję kopiowania ekranu, dzięki czemu z łatwością można przenosić obraz z urządzeń mobilnych, na ekran telewizora. Z kolei aplikacja TV SideView, pozwala sterować urządzeniem za pomocą smartfona. Urządzenia zostało wyposażone w dekodery audio: Dolby TrueHD i DTS-HD oraz wideo: TRILUMINOS Colour, które zapewniają wysokiej klasy, przestrzenny dźwięk oraz realistyczny obraz o intensywnych kolorach. Za pośrednictwem  Sony BDP-3700, można również odtwarzać materiały z nośników USB.

  • Samsung BD-J4500

Samsung BD-J4500 to prosty model odtwarzacza, który obsługuje najpopularniejsze formaty plików multimedialnych. Za pomocą tego urządzenia można nie tylko obejrzeć film, ale też posłuchać muzyki czy przejrzeć zdjęcia. Urządzenie świetnie sobie radzi z obsługą popularnych formatów wideo, takich jak chociażby MPEG2/4 czy WMA. Nie ma również problemów z odtwarzaniem muzyki w formacie MP3, AA czy WMA oraz obrazów z rozszerzeniem JPEG. Co ważne, pliki multimedialne można odtwarzać nie tylko za pośrednictwem płyt, ale też zewnętrznych nośników USB. Jedyny mankament urządzenia, to brak możliwości odtwarzania filmów w formacie Blu-ray 3D.

  • LG BP450 3D

LG BP450 3D to urządzenie, które może poszczycić się kompaktowymi rozmiarami i możliwością odtwarzania najróżniejszych plików multimedialnych. Za jego pomocą można odtwarzać zarówno treści umieszczone na płytach, jak i te, znajdujące się na przenośnych nośnikach USB. Niewątpliwym atutem urządzenia jest możliwość obsługi płyt Blu-ray 3D. Z kolei wbudowany moduł Wi-Fi, pozwala przeglądać treści przesyłane strumieniowo. LG BP450 3D jest wyposażony w dekodery dźwięku Dolby Digital, Dolby Digital Plus i Dolby TrueHD, które są gwarancją uzyskania najlepszej jakości obrazu i dźwięku.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ