dekarz

Obecnie bardzo mało młodych osób podejmuje pracę jako dekarz. Przez co zawód ten stał się tak zwanym zawodem deficytowym. Pomimo tego, że zawód ten jest owiany dużym prestiżem, to osoby wykonujące go mogą liczyć na wysokie zarobki. Fachowcy w sezonie mogą zarobić nawet 20 000 zł miesięcznie. Ile zarabia lekarz w innych miesiącach oraz Co wpływa na jego wynagrodzenie? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-dekarz/ 

Dekarz – statystyczne zarobki 

W internecie możemy znaleźć informacje dotyczącą statystycznych zarobków dekarza. Zarabiają średnio 3580 zł brutto miesięcznie. Osoby, które najlepiej zarabiają pracę na tym stanowisku mogą liczyć na wynagrodzenie większe, niż 4100 zł brutto. Najlepsi są w stanie zarobić nawet 20 000 zł miesięcznie. Zdaniem ekspertów duża rozbieżność wynika przede wszystkim z faktu, że wielu dekarzy zdecydowało się na obecnie pracę poza granicą kraju, co przekłada się na statystycznie wyższe zarobki. 

Co ma wpływ na wynagrodzenie dekarza? 

Na wysokość wynagrodzenia dekarza wpływ ma wiele czynników. Duże znaczenie ma chociażby kraj, w którym wykonywana jest praca. Zawód ten bardzo opłacalny jest w Norwegii. Wykwalifikowany dekarz ma tam szansę zarobić nawet 87 zł na godzinę. Dla porównania pracownik nieposiadający doświadczenia może liczyć nawet na 80 zł na godzinę. We wschodnich Niemczech za godzinę pracy dekarz może otrzymać około 78 zł brutto. Na terenie Niemiec ta kwota wynosi około 84 zł brutto na godzinę. Na wynagrodzenie dekarza wpływa również jego doświadczenie i wielkość firmy w której pracuje. Lekarz pracujący w swojej firmy lub zmniejszyć zespole zarabiać o wiele więcej, a ostateczne wynagrodzenie zależy od liczby zleceń w w konkretnym miesiącu. Z kolei osoba pracująca w czyjejś firmie może liczyć na zarobki rzędu 4000 zł brutto miesięcznie. Sporo zależy też od miesiąca pracy. W sezonie, czyli okresie wiosenno-letnio-jesiennym zarobki są o wiele wyższe, niż w przypadku pracy zimną. W zimowych miesiącach dekarze zwykle albo nie pracują, albo pracują w warsztatach, przygotowując pokrycie dachowe na nadchodzący sezon. 

Jakie są utrudnienia związane z zawodem lekarza? 

Ogromną wadą pracy jako dekarz jest fakt, że musimy posiadać odpowiednią tężyznę fizyczną oraz być gotowym na pracę w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Musimy liczyć się również z tym, że w okresie zimowym możemy zostać pozbawionym pracy. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze zawodu, powinniśmy konkretnie przemyśleć wszystkie za i przeciw z tym związane. Praca dekarza wymaga też dobrego zdrowia. Kiedy wysiłek fizyczny sprawia trudności, powinniśmy poszukać innej pracy. 

Zobacz też: http://realife.pl/dekarz-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ