Polisa assistance to nieobowiązkowe ubezpieczenie samochodu, które działa w podróży. Jej posiadaczowi nie straszna awaria samochodu, nagła śmierć akumulatora czy brak paliwa w środku nocy daleko od domu. Assistance może okazać się bardzo przydatne, dlatego warto wziąć je pod uwagę, kiedy kupujemy polisę OC na nasz pojazd.
Ubezpieczenie samochodu idzie dwiema drogami. Pierwsza to bardzo popularny, bo obowiązkowy, szlak OC, które każdy posiadacz samochodu musi opłacać co roku. Dobre OC to polisa dopasowana do naszych potrzeb. Kalkulator OC szybko i sprawnie wskaże nam najkorzystniejszą ofertę. Więcej na temat ubezpieczenia OC można przeczytać na stronie https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/. Druga to szeroka autostrada ubezpieczeń dobrowolnych, w których można przebierać do woli, dopasowując ofertę ubezpieczeniową do swoich potrzeb.
Nieobowiązkowe ubezpieczenie samochodu
Przypomnijmy krótko, które ubezpieczenie samochodu nie jest obowiązkowe. Decydując się na zakup z tej puli, trzeba pamiętać o uważnej lekturze OWU, ponieważ zakres dodatkowych ubezpieczeń jest ściśle powiązany z ceną: im więcej zapłacimy, tym szerszą ochronę otrzymamy. I odwrotnie: im tańsze ubezpieczenie wykupimy, tym pomoc będzie skromniejsza.
Polisa AC – przydaje się do pokrycia kosztów naprawy własnego samochodu w przypadku spowodowania szkody komunikacyjnej z naszej winy. Jest konieczna, jeśli nie chcemy z własnej kieszeni płacić za rysy i wgniecenia w karoserii, typowe szkody parkingowe. Tu nie ma znaczenia, czy sami wjechaliśmy w słupek, czy też ktoś inny przytarł nam auto i odjechał, zanim wróciliśmy do samochodu. AC to ubezpieczenie samochodu, z którego otrzymamy odszkodowanie w przypadku kradzieży, a także jeśli pojazd zostanie zniszczony na skutek powodzi czy huraganu. Najlepiej kupić AC w pakiecie z OC, wtedy możemy liczyć na najkorzystniejszą ofertę. Kalkulator OC wyszuka interesujące pakiety w dobrej cenie. Nie trzeba kupować pełnego AC, czasem nasze potrzeby świetnie spełni mini casco.
Ubezpieczenie NNW – zapewnia świadczenia w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Można je wykupić w każdym momencie, ale oczywiście najlepiej w pakiecie, wtedy zapłacimy najmniej. Z ubezpieczenia NNW kierowca i pasażerowie otrzymują odszkodowanie za urazy poniesione podczas jazdy, a także przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu. Z polisy NNW – w zależności od jej zakresu – opłacimy leczenie w szpitalu, badania, zabiegi, a spadkobiercy otrzymają odszkodowanie na wypadek śmierci kierowcy lub pasażerów pojazdu.
Szyby, opony i bagaż. Dlaczego warto je ubezpieczyć?
Ubezpieczenie opon, ubezpieczenie szyb – to ubezpieczenie samochodu w wersji ekonomicznej dla osób, które nie chcą inwestować w pełne AC, a chcą być zabezpieczone na wypadek rozbitej szyby lub przebitej opony.
Ubezpieczenie bagażu – przydatne w podróży, działa, kiedy z zamkniętego samochodu zostaną skradzione nasze rzeczy lub kiedy ulegną zniszczeniu na skutek wypadku komunikacyjnego.
Te dodatki do OC nie kosztują dużo, a w razie podbramkowej sytuacji okazują się bezcenne.
Ubezpieczenie assistance – niezastąpione w podróży
I wreszcie, last but not least, ubezpieczenie samochodu assistance. Nieocenione w podróży, już w najtańszej wersji godne uwagi. Tutaj – jak przy każdym ubezpieczeniu dodatkowym – sami decydujemy, jak duży ma być parasol ochronny, który otworzy się nad nami po wykupieniu ubezpieczenia. Kalkulator OC, jak np. https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/, wyświetla kolejne propozycje, które musimy przejrzeć, aby podjąć trafną decyzję. Na co możemy liczyć?
W zależności od wybranego pakietu z pomocy na drodze możemy skorzystać tylko w Polsce lub w całej Europie. Sytuacje objęte ubezpieczeniem to stłuczka, kolizja z innym pojazdem, wypadnięcie z drogi, zakopanie się w śniegu, piasku lub błocie, wywrócenie się pojazdu, potrącenie człowieka lub zwierzęcia, awaria na trasie, uszkodzenie opony, brak paliwa, pęknięcie lub stłuczenie przedniej szyby, zatrzaśnięcie kluczyków, uszkodzenie stacyjki.
Posiadacz ubezpieczenia assistance może liczyć na holowanie pojazdu, transport kierowcy i pasażerów z miejsca wypadku, zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy pojazdu, auto zastępcze, naprawę na miejscu zdarzenia, wymianę koła lub żarówki, a także na pomoc telefoniczną, w tym pomoc tłumacza.
W ramach polisy assistance w odpowiednim pakiecie można liczyć także na pomoc medyczną w razie nagłego zachorowania w podróży, transport do placówki medycznej, a także różnorodną pomoc w ramach kontynuacji leczenia.
Kiedy dobre ubezpieczenie samochodu próbujemy upolować online, warto posłużyć się wyszukiwarką ubezpieczeń – radzą eksperci Beesafe. Kalkulator OC sprawnie wyszuka dla nas interesujące oferty. W spokoju przejrzymy poszczególne propozycje i zdecydujemy, która najbardziej nam odpowiada.