obrazy religijne

Sztuka sakralna to nie tylko piękne wnętrza świątyń czy kaplic, ale szczególne dodatki, które mogą być wyposażeniem mieszkań. Nawet mały obraz religijny pozwoli Ci wykreować swoje osobiste miejsce do modlitwy i zadumy. Przestrzeń, w której jesteś tylko Ty i Bóg.

Mają ogromną wartość artystyczną i wcale nie są synonimem kiczu, tandety czy płytkiej religijności. Współczesne obrazy religijne mają wysmakowany i harmonijny charakter. Mogą prezentować Świętą Rodzinę, która będzie wspierać także Twoją familię. Popularne wersje przedstawiają Chrystusa, takiego, jakim widziała go w swoich wizjach Św. Faustyna. Dla dziecięcej ochrony warto powiesić na łóżeczkiem malucha obraz z Aniołem Stróżem, a dla własnych intencji, wizerunek ulubionego Świętego, z którym czujesz szczególną nić duchownego porozumienia.

Religijny obraz – wizualna forma wiary

Każdy wierzący powinien mieć w domu obraz ze świętymi, który będzie wyjątkowym potwierdzeniem wiary. Jeżeli jesteś dumnym katolikiem i chcesz w tym duchu wychowywać swoje dzieci, takie dekoracje ścienne są szczególnie istotne. Wyznaczają i tworzą modlitewne miejsca oraz wzmacniają wiarę. Wyraźnie komunikują, że Twój dom to przestrzeń, którą zamieszkują wzajemnie miłujący się chrześcijanie. Obrazy religijne podkreślają wartości, jakie praktykujesz i pokazują, kim jesteś. Udowadniają, że świadomie i w zgodzie ze swoim sumieniem stałeś się uczniem Chrystusa, który podąża jego śladem.

Obraz Jezusa czy Maryi z Bożym Dzieciątkiem jeszcze bardziej przybliży Ci Boga – ukazuje go jako człowieka, przez co staje się on szczególnie bliski ludziom. To ułatwia dialog i modlitwę, pozwala zwracać się w szczególnych prośbach do obrazu i w jego stronę wysyłać podziękowania za otrzymane łaski. Malunek jest jak namiastka Boga będąca wsparciem na co dzień, ale też stanowi ochronę przed złem. Choć obrazy religijne nie są na pokaz, artystyczny aspekt tych ściennych ozdób jest ważny. Warto dobrać taką wersję produktu, która będzie dobrze się wpisywać w styl Twojego wnętrza.

Obrazy religijne – szczególny dialog z Bogiem

Wizerunek postaci świętej pozwala na koncentrację i motywuje do regularnej modlitwy. Dzięki takim dodatkom wnętrz lepiej rozwiniesz się duchowo, ponieważ obrazy religijne przypominają o modlitwie. Wystarczy przed taką dekoracją uklęknąć lub przystanąć na chwilę, by oderwać się od pędzącego życia i w krótkiej modlitwie ofiarować swoją codzienność Panu. Każdy człowiek, gdy kogoś poważa i ceni, stara się zachować w pamięci tę znaczącą postać, posiłkując się zdjęciem lub pamiątką. Jeżeli Bóg jest Ci szczególnie bliski, będziesz chciał go mieć ciągle przed swoimi oczami. Obrazy przypominają o tym, co zawdzięczamy Bogu, a przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Świętych podkreślają dobrodziejstwa, jakie spływają na ludzi.

Obrazy o tematyce religijnej to piękne i wartościowe dzieła sztuki, którym tylko Ty nadajesz swoje osobiste znaczenie. Najlepiej, by wisiały w pomieszczeniach reprezentacyjnych, takich jak salon czy pokój dzienny. Warto połączyć je z klasycznym, tradycyjnym wystrojem, choć niektóre z nich pasują także do nowoczesnych wnętrz. Pamiętaj, by zachować ich umiar – nadmiar religijnych obrazów na ścianie nie będzie dobrze wyglądał.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ