Kawiarka do kawy

Mało kto w obecnym świecie wyobraża sobie rozpoczęcie poranku bez filiżanki smacznej i aromatycznej kawy. To właśnie ten napój, jak mało który potrafi skutecznie nas pobudzić i dodać nam energii do działania. Dodatkowo nic nie jest wstanie dorównać mu pod względem walorów smakowych. Wyrazistość i nutka goryczki to dwie cechy, które najlepiej oddają wyjątkowość kawy. Jednocześnie jeśli chcemy przyrządzić ten napój zgodnie z oryginalnymi recepturami i jeśli zależy nam na tym, by zachować jego cały aromat, wówczas przyda się nam kawiarka do kawy. Jednak jak z niej korzystać?

Czym jest kawiarka do kawy?

Kawiarka do kawy to bardzo popularne akcesorium, które pomoże nam zaparzyć aromatyczną i wyrazistą kawę nawet bez posiadania standardowego ekspresu. W przypadku kawiarki do kawy mówimy o gadżecie wyprodukowanym z aluminium lub ze stali nierdzewnej. Dzięki niej przygotujemy americano lub espresso bez konieczności wykorzystywania ekspresu lub innych akcesoriów do parzenia kawy. Kawiarka do kawy jest kompaktowa i wysoce higieniczna. Można także wskazać na prostą budowę kawiarki do kawy, a także na to, że bardzo prosto można ją wyczyścić. Posiada ono standardowy zbiorniczek na wodę, sitko na kawę, przykrywkę, rączkę i zbiorniczek na gotowy napój. Z pewnością warto posiadać kawiarkę do kawy w swojej kuchni, szczególnie jeśli bez tego napoju nie wyobrażamy sobie życia.

Jak korzystać z kawiarki do kawy?

Przygotowanie napoju kawowego w kawiarce do kawy jest wyjątkowo proste i mało wymagające. Musimy jedynie:

  • wlać wodę do zbiorniczka kawiarki do kawy;
  • do sitka znajdującego się w górnej części kawiarki musimy wsypać zmieloną porcję kawy;
  • kawiarka do kawy wymaga teraz skręcenia górnej jej części;
  • kawiarkę stawiamy na palniku- w tym momencie woda zacznie wrzeć i wytworzy się ciśnienie, które będzie napierać na kawę w sitku.

Po zakończonym parzeniu wystarczy jedynie przelać kawę do filiżanki i możemy cieszyć się już tym aromatycznym napojem prosto z kawiarki.

Czy warto więc parzyć kawę w kawiarce?

Kawiarka do kawy może spełniać rolę swoistego, manualnego ekspresu do kawy. Pozwala ona na zaparzenie wręcz idealnego napoju, z wykorzystaniem ciśnienia jakie wytwarza gotująca się woda. Co więcej, kawiarka do kawy jest wyjątkowo tania i prosta w obsłudze. Nie wymaga podłączenia do prądu, a jedynie postawienia jej na palniku. Z pewnością jej zakup odmieni nasze spojrzenia na sam proces parzenia aromatycznej kawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ