różeniec górski

Jeśli poszukujesz naturalnych substancji, które przywrócą równowagę Twojego organizmu, warto zainteresować się roślinami adaptogennymi. Jakie są ich właściwości? Czym charakteryzuje się różeniec górski, zwany też arktycznym korzeniem, czyli jeden z popularniejszych adaptogenów? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Niezrównana moc adaptogenów

W trosce o zdrowie i równowagę organizmu warto sięgnąć po nowe, naturalne sposoby. Jednym z nich jest zastosowanie naturalnej suplementacji tzw. adaptogenami. Adaptogeny to rośliny, a właściwie zawarte w nich substancje aktywne, które wykazują dobroczynny wpływ na układ odpornościowy oraz poprawiają ogólne funkcjonowanie organizmu. Ich nazwa pochodzi od właściwości sprzyjających adaptacji organizmu do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Rośliny te stosowane są od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej oraz chińskiej. Dzisiaj, dzięki naturalnym suplementom diety, dostępnym choćby w sklepie Anny Lewandowskiej https://foodsbyann.com możesz samodzielnie przekonać się o ich wspaniałych właściwościach!

Arktyczny korzeń Wikingów

Rośliny adaptogenne działają nie tylko na ciało, ale i umysł. Cenione są ze względu na swoje właściwości kojące nerwy, dlatego polecane są jako uzupełnienie zrównoważonej diety osób szczególnie narażonych na stres. Wśród popularniejszych adaptogenów warto wymienić między innymi żeń-szeń, ashwaghandhę (żeń-szeń indyjski) czy różeniec górski. Ten ostatni, którego łacińska nazwa to Rhodiola rodea, znany jest z bardzo dużej ilości substancji czynnych wykazujących szerokie spektrum działania. Rhodiola, podobnie jak pozostałe adaptogeny, zwiększa zarówno sprawność fizyczną, jak i umysłową. Roślina ta stosowana była między innymi w Skandynawii, od czasów wypraw wikingów, jako doskonałe źródło energii.

Na pamięć i koncentrację

Arktyczny korzeń rośnie głownie na obszarze okołobiegunowym, między innymi w Ameryce Północnej i Europie. Co ciekawe, roślina ta występuje również w Polsce, na terenie parków narodowych w Sudetach i Karpatach. Jeśli poszukujesz suplementu, który zwiększy Twoje siły umysłowe oraz doda energii, zdecydowanie warto postawić na różeniec górski. Poza wspomnianymi już właściwościami, korzeń arktyczny wspomaga też pamięć i koncentrację. Suplementacja Rhodiola rosea to doskonały wybór w sytuacjach wymagających wzmożonego wysiłku umysłowego, gdyż roślina ta wykazuje działanie zmniejszające znużenie. Zapoznaj się bogatą ofertą sklepu Anny Lewandowskiej w którym znajdziesz wiele naturalnych suplementów,  wśród nich różeniec górski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ