koszule męskie

Obecnie coraz większa liczba mężczyzn przykłada większą wagę do własnego wyglądu. Podyktowane jest to tym, że coraz częściej np. w pracy wymagany jest nienaganny ubiór oraz dobra prezentacja. Najczęstszym wyborem w takim przypadku jest oczywiście garnitur, a wraz z nim koszula. Jeżeli chodzi o garnitur to do wyboru mamy kilka różnych krojów, które ogólnie rzecz biorąc wpasowują się w idealnie w podawany przykład. Nie ma nic lepszego jak świetnie prezentujący się mężczyzna na kierowniczym stanowisku w wielkiej korporacji. Ale aby cały ten obraz wyglądał naprawdę pięknie, należy dobrać odpowiednią koszulę. Zastanówmy się jak wybrać męską koszulę tak, aby jej krój oraz kolor dopasowały się do naszej osoby.

Przede wszystkim krój

Najprostszym zabiegiem, jakim możemy całkowicie zmienić krój koszuli jest tzw. slimowanie. Jest to lekkie przeszycie, najczęściej w okolicach bocznych na plecach po obu ich stronach. Dzięki temu uzyskujemy efekt zwężenia w okolicach brzucha, co uwydatnia kształt górnej partii ciała. Efekt ten jest bardzo dobrze widoczny u osób szczuplejszych, gdzie sylwetka sama w sobie jest warta podkreślenia. Również mężczyźni, którzy mają nieco szersze, muskularne ramiona odnajdą się właśnie w tym kroju.

Koszule męskie slimowane to doskonały wybór w sytuacji, gdzie nie będziemy nosić marynarki. Bardzo dobrze podkreślają kształt naszej sylwetki oraz wyglądają bardzo reprezentacyjnie w każdej sytuacji. W połączeniu z odpowiednim kolorem dopasowanym do kolorystyki naszej cery mogą zrobić ogromne wrażenie. Bardzo istotnym elementem w koszulach są elementy dodatkowe. Pod kołnierzykiem czy w okolicach guzików można pozwolić sobie na indywidualne wstawki z różnych kolorów. Dodaje to koszuli spersonalizowany charakter oraz może zostać dopasowane do innych elementów, takich jak buty czy pasek. Skomponowanie całego takiego zestawu gwarantuje olśniewający efekt, który powali swoim wyglądem wszystkich.

Jaką koszulę dla bardziej korpulentnych osób?

Jednak nie zawsze szczupłe osoby będą musiały się prezentować w garniturze. Mężczyźni z brzuszkiem również od czasu do czasu mają okazję do wyjściowego stroju. Męskie koszule dla takich osób powinny cechować się dobrym ułożeniem w okolicach brzucha. Najlepszym sposobem jest przymierzenie każdej koszuli, którą bierzemy pod uwagę oraz dopasowanie długości materiału tak, aby można ją było swobodnie wsunąć do spodni. Zbyt krótka lub zbyt długa koszula wyglądać będzie nieestetycznie. Uwagę od naszego większego brzucha odwrócimy długim, szerokim krawatem oraz ciemniejszymi kolorami samej koszuli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ