domki na plac zabaw

Place zabaw to ulubione miejsca każdego dziecka. Maluchy bowiem doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mogą się tam wyszaleć za wszystkie czasy i w rozsądny sposób spożytkować swoją energię. Place zabaw obecnie nie powstają jedynie na osiedlach mieszkalnych, wielu rodziców decyduje się bowiem na to, by zaaranżować takie miejsca dla maluchów nawet we własnym ogrodzie. Niezbędnym elementem stają się wiec domki na plac zabaw. Jednak co zrobić, by tego typu konstrukcje były dla dzieci bezpieczne?

Domki na plac zabaw? Wybierajmy odpowiednie materiały!

Domki na plac zabaw to oczywiście niezbędny element nie tylko na publicznym placu zabaw, ale także i w jego ogrodowej wersji. Jeśli więc chcemy, by konstrukcje te były dla naszych pociech bezpieczne, wówczas zwracajmy uwagę na materiały, z których zostały one wykonane. W przypadku dużych domków na plac zabaw, najlepiej stawiać na modele drewniane. Są one wyjątkowo solidne, a dodatkowo drewno jest całkowicie naturalnym i wysoce odpornym tworzywem. Takie domki na plac zabaw nie zostaną zniszczone pod wpływem deszczu, czy też skrajnie niskich temperatur. Z kolei w przypadku nieco mniejszych domków na plac zabaw, nie mamy zbyt dużego wyboru- musimy zdecydować się na modele wykonane z tworzyw sztucznych. Wówczas zadbajmy o to, by posiadały one stosowne certyfikaty i atesty, które potwierdzą ich zgodność z unijnymi normami w odniesieniu do produktów dla dzieci.

Domki na plac zabaw i zasady zabawy 

Domki na plac zabaw są oczywiście konstrukcjami przystosowanymi do potrzeb i oczekiwań maluchów. Jednocześnie pamiętajmy, by zawsze poinstruować naszą pociechę odnośnie tego, jak z takich domków na plac zabaw może ona korzystać. Dziecko powinno wiedzieć, jakie formy zabawy są dopuszczalne i w jaki sposób również może ono unikać ewentualnego niebezpieczeństwa i kontuzji. W ten sposób również zadbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci, bawiących się w domkach na plac zabaw.

Odpowiedni montaż domków na plac zabaw, kluczem do sukcesu

Jeśli rodzice zdecydowali się na zorganizowanie placu zabaw dla dziecka w ogrodzie, to domki na plac zabaw są jego niezbędnym elementem. Jednak warto pamiętać o tym, że muszą być to konstrukcje bezpieczne, a co za tym idzie, trzeba przyłożyć się do odpowiedniego montażu domków na plac zabaw. Zwykle w instrukcji opracowanej przez producenta wszystkie etapy montażu są odpowiednio rozpisane i zobrazowane. Warto więc montować domki na plac zabaw zgodnie z nią, a nasze maluchy będą z nich mogły bezpiecznie korzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ