Jak wybrać dobre buty dla dziecka

Bardzo często rodzice zastanawiają się nad tym, kiedy dziecko powinno zacząć nosić buty. Trzeba wiedzieć o tym, że stopa malucha w obuwiu ma ograniczone poczucie podłoża, a to z kolei ma przełożenie na gorsze doświadczenia zmysłowe. Warto więc pomyśleć o obuwiu dopiero, wtedy gdy nie będzie już innego sposobu aby chronić stopy dziecka przed zimnem czy urazami. Jest to najczęściej moment, kiedy dzieciak zaczyna sam chodzić po dworze. Czy warto zainwestować w buty dla dzieci KangaROOS?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów dla dziecka?

Najważniejsze jest to aby wybrać buty dla dziecka, które nie będą mu przeszkadzać w normalnym chodzeniu czy ruchach. Obuwie musi być miękkie i lekkie oraz posiadać elastyczną podeszwę. Jeśli nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy buty są wystarczająco miękkie, to po przymierzeniu należy sprawdzić, czy maluch będzie mógł w nich swobodnie siadać, czy kucać na ziemi.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, aby zapiętek dobrze przylegał do pięty. Nie powinien być sztywny, ale stopa nie powinna w bucie przesuwać się do przodu.

But musi być również dobrze dopasowany, czyli trzymać się na stopie na wysokości śródstopia. Nie może usztywniać kostki i najlepiej dla malucha nie wybierać modeli za kostkę, które ograniczają ruchomość stopy.

KangaROOS buty dla dzieci wykonane zostały z materiału pozwalającego stopie oddychać, a także mają antypoślizgową powierzchnię. Ponadto każdy rodzic może zdecydować o tym, czy mają to być buty na rzepy czy może sznurowadła.

W jaki sposób dopasować rozmiar butów dla dziecka?

Oczywiście istotne jest to aby dobrać odpowiedni rozmiar butów dla malucha. Jest to bardzo ważne, ponieważ u dzieci kości stóp są bardzo miękkie, gdyż znajdują się w procesie dojrzewania, dlatego są podatne na deformacje i odkształcenia.

Decydując się na KangaROOS buty dla dzieci, nie powinniśmy wybierać zbyt małego rozmiaru, aby palce nie były ściśnięte. Z kolei zakup zbyt dużych butów nie będzie pozwalał wypracować prawidłowego wzorca chodu. Może nawet spowodować potykanie się albo szuranie. Nie warto więc kupować większych rozmiarów butów na zapas.

Czy warto zainwestować w KangaROOS buty dla dzieci?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup butów w sklepie stacjonarnym, ponieważ tylko wtedy można ocenić, jak dziecko się w nich czuje oraz czy wygodnie mu się chodzi, a także czy nic nie przeszkadza mu w skakaniu albo siadaniu. Przy wyborze odpowiedniego obuwia należy zwrócić uwagę na cały kształt stopy, a nie tylko na jej długość.

Dokonując zakupu butów dla dzieci w KangaROOS, mamy pewność, że korzystamy ze sprawdzonej marki, która oferuje wysokiej jakości produkty. Obuwie spełnia wszelkie wymogi dotyczące elastyczności i miękkości, dzięki czemu maluch będzie się w nich czuł swobodnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ