Wbrew pozorom wybór donic do domu niejednokrotnie stanowi nie lada problem, stąd temat ten powinien pojawiać się zarówno w czasopismach, książkach czy na blogach wnętrzarskich. A zatem sprawa do prostych nie należy.

Z wyborem donic do domu wiążą się przeróżne kwestie. Trzeba bowiem mieć świadomość, czy chcemy kupić duże donice do domu ,czy małe, a może różne gabarytowo. Trzeba się zastanowić , jakie rośliny będziemy w nich sadzić, czy donice będą stały na ziemi, na stoliku czy na parapecie okiennym. Co istotne też, jaki kolor i kształt donic sprawdzi się w naszym salonie, sypialni czy kuchni. I końcowo to, czy nasze donice do domu mają być zdobione ,czy gładkie. Takich dylematów jest naprawdę bardzo dużo. Wielkość donicy do domu i wybór roślin jest bardzo istotny przede wszystkim dlatego, że od ich rozmiaru zależy to, czy donica będzie widocznym elementem wystroju wnętrza, czy jedynie dodatkiem do niego. Wybór wielkości donicy zależy jednak najbardziej od tego, jaką roślinę chcemy w tej donicy posadzić. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że rozmiar donicy do domu i rozmiar rośliny muszą współgrać, bo przecież, mały fiołek alpejskii będzie śmiesznie wyglądał w ogromnej donicy. No i I odwrotnie, duży fikus czy rozrośnięta palma w malutkiej donicy będą wyglądać zarówno dziwnie, jaki będą sprawiać wrażenie, jakby się miały zaraz wywrócić. No chyba, że w dużej donicy posadzimy obok siebie rośliny wysokie i obszerne au ich podnóża małe,niskie płożące roślinki.

A zatem, duża donica do domu, to duża roślina,mała donica i adekwatna do niej mniejsza roślina.
Jak wcześniej wspomniano, wybierając donicę do domu trzeba się zastanowić się nad drugą kwestią, czyli jej wyglądem. Tutaj mamy ogromne pole do popisu, bo oferta donic do domu i ich różnorodność jest naprawdę ogromna i bardzo dostępna. Można wybierać proste, wręcz minimalistyczne, a jednocześnie ekskluzywne donice do domu. Ceramiczne, metalowe, z drewna wybór należy do Ciebie i wyglądu wnętrza.

Donice do domu zwykle są wykonane są z bardzo dobrych materiałów, proste i jasne z pełną gamą kolorystyczną, eleganckie, bez zdobień lub z delikatnym wzorkiem wklęsłym bądź wypukłym. Można również wybrać donice do domu stylizowane na stare, które idealnie wpiszą się w klimat salonu retro lub urządzony w stylu prowansalskim. I znów, wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest nasze wnętrze, bo kluczem do sukcesu w większości wnętrz jest spójność. Ostatnim elementem, który powinniśmy przemyśleć przed zakupem donic dodomu jest sposób ich zaaranżowania. Można bowiem zdecydować się na jedną donicę z dużą rośliną i przy takiej decyzji pozostać. Można również zdecydować się umieścić rośliny w kilku miejscach w salonie albo jeszcze inaczej, postawić je w grupie.

otoli.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ