Założenie firmy jest dzisiaj coraz bardziej opłacalną formą pracy. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że sami możemy decydować o wszystkim – o godzinach pracy, współpracy z innymi. Ponadto własna firma daje duże możliwości rozwoju i realizacji własnych marzeń. Jednak…

Koszty prowadzenia firmy

Niestety prowadzenie firmy nie jest takie tanie. Z jednej strony koszty rejestracji firmy co prawda nie są bardzo wysokie, jednak z drugiej niestety trzeba posiadać pewną sumę na start. A po co? Cóż przede wszystkim należy wynająć lokal. Czasami zdarza się co prawda, że posiadamy odpowiednie pomieszczenie w domu, jednak często nawet i w tym przypadku trzeba zrobić remont. Dalej konieczne jest nieraz kupienie różnego rodzaju sprzętu. To jeszcze jednak ciągle nie wszystko. Czasem są także wymagane przeróżne koncesje i pozwolenia. Na dodatek warto podkreślić, że firma przecież nie od początku generuje zyski. A zatem…

Dotacje dla nowych firm

Warto postarać się o otrzymanie dotacji dla nowych firm. Skąd możemy je uzyskać? Możliwości tutaj generalnie jest dosyć sporo. Zależą one przede wszystkim od tego czy pracujemy, czy nie, jaki mamy pomysł, w jakiej branży chcemy działać itd.

Dotacje z Urzędu Pracy

Pierwszą formą dotacji dla nowych firm są dotacje z Urzędu Pracy. Aby jednak w ogóle móc o nie aplikować trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny od co najmniej trzech miesięcy. Ponadto nie można mieć żadnych przestępstw gospodarczych na koncie. Co więcej – w przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie można mieć na koncie działalności gospodarczej.

Pożyczka z Funduszu Pracy

Jeśli nie załapiemy się na dotacje dla nowych firm z Urzędu Pracy, to zawsze warto aplikować o pożyczkę z Funduszu Pracy. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że jest bardzo nisko oprocentowana, co jest dość rzadkie z pożyczkach.

Dotacje dla nowych firm z Unii Europejskiej

Oczywiście istnieje także możliwość aplikowania o dotacje z Unii. Warto wspomnieć, że Unia pomaga nowym przedsiębiorcom na dwa sposoby. Jednym są dotacje, drugim zaś minipożyczka, która jest także udzielana na bardzo korzystnych warunkach. Co jest istotne to fakt, że tutaj konieczne jest przygotowanie bardzo porządnego biznesplanu, kosztorysu i wielu innych dokumentów.

Inkubatory Przedsiębiorczości

Te instytucje co prawda nie zapewniają bezpośrednich dotacji dla nowych firm, jednak pomagają im się rozwinąć. Dzięki nim możemy znaleźć sponsorów, pierwszych klientów, czy osoby, które chcą zainwestować w naszą firmę. Warto zatem się tam wybrać.

Crowdfunding – oryginalny pomysł na dotacje dla nowych firm

Warto jeszcze wypróbować możliwości, jakie daje crowdfunding. co to jest? Otóż jeśli mamy jakieś głębokie marzenie, a ciężko nam je zrealizować, warto poprosić innych o pomoc. Tu jednakże trzeba dobrze obliczyć kwotę – jeśli z drobnych wpłat Internautów uzbieramy mniej, to nic nie otrzymamy. W zamian za drobne wpłaty warto zaoferować darczyńcom jakieś zniżki itp.

http://www.eurochance.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ