akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe bardzo często są zbiorem przypadkowych produktów, które akurat były w przecenie lub wpadły w oko właścicielom mieszkania. Jeśli w miarę współgrają ze sobą oraz z ogólnym stylem łazienki, to jeszcze nie ma tragedii. Gorzej, jeśli każdy element pochodzi z zupełnie innej bajki. Sprawdź, jak dobierać dodatki i stwórz łazienkę swoich marzeń, która mogłaby śmiało trafić do katalogu!

Harmonia barw w łazience to podstawa

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą zasadą wystroju wnętrze jest dopasowanie kolorystyczne wszystkich elementów. W praktyce oznacza to, że modne, czarne akcesoria łazienkowe mogą niekoniecznie pasować do łazienki w pastelowych kolorach. Pomieszanie różnych pastelowych kolorów ze sobą również może wyglądać dość komicznie. Warto także zachować sporą ostrożność w łączeniu różnych odcieni jednej barwy.

Wystarczy zachować konsekwencję w kolorystyce akcesoriów, a uzyskany efekt naprawdę może robić wrażenie. Do czarnych płytek ceramicznych mogą pasować zarówno czarne dodatki, jak i te w bieli oraz szarościach. W przypadku kolorowych łazienek, zwłaszcza tych w wyrazistych kolorach, warto unikać efektu pstrokatości. Jeśli płytki ceramiczne mają ciekawy wzór, to lepiej zdecydować się na gładkie akcesoria lub ewentualnie dodatki z takim samym motywem.

Zdecyduj się na jeden styl

Nie ma nic gorszego niż mieszanie ze sobą różnych stylów, a wbrew pozorom zdarza się to dość często. W surowych wnętrzach industrialnych niekoniecznie sprawdzą się akcesoria w stylu retro, nawet jeśli kolorystycznie wszystko będzie ze sobą współgrało. Firma Bisk to jeden z niewielu producentów, który w swojej ofercie ma pełne komplety dodatków dla fanów nowoczesności, elegancji, minimalizmu czy też industrializmu.

Warto być konsekwentnym i urządzić łazienkę od podłogi po kosz na śmieci w jednym stylu. W dzisiejszych czasach i przy pełnym dostępie do Internetu nie powinno to sprawić najmniejszego problemu. Znalezienie drewnianych akcesoriów do łazienki w stylu skandynawskim jest dziecinnie proste. Trochę większym wyzwaniem może być urządzenie łazienki z bardzo oryginalnymi motywami na płytkach ceramicznych,  jednak dla chcącego nic trudnego.

Postaw na wysoką jakość akcesoriów łazienkowych (i łatwość czyszczenia)

Podczas wizyty w sklepie z wyposażeniem do łazienki warto zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne akcesoriów, ale także na ich jakość. Solidne dodatki z wysokiej klasy materiałów mogą posłużyć przez lata i to bez widocznych oznak użytkowania oraz upływu czasu. Tańsze produkty mogą szybko wymagać wymiany i ostatecznie okazać się wcale nie tak tanim rozwiązaniem.

Nawet najbardziej elegancka łazienka wyda się nieco niechlujna, jeśli na koszu na śmieci i pojemniku ze szczotką WC widoczna będzie rdza. Równie nieciekawie prezentują się zacieki po wodzie, paście czy też mydle. Dla własnej wygody warto postawić na akcesoria łazienkowe wykonane z materiałów łatwych w czyszczeniu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ