Efektowne dodatki do sypialni – na co warto postawić?

0
1017

Aranżacja sypialni nie należy do łatwych zadań. Musimy bowiem stworzyć wnętrze nie tylko efektowne, ale i funkcjonalne. Jak dobrać odpowiednie dodatki? Lepiej sprawdzą się obrazy nowoczesne, świeczniki, oryginalne lampy czy kolorowe poduchy?

Wygląd sypialni – czy to ma znaczenie?

Wiele osób twierdzi, że wygląd sypialni nie ma absolutnie żadnego znaczenia. To pomieszczenie służy bowiem wyłącznie do spania i odpoczynku, a w nocy i tak nie rozglądamy się po tym pomieszczeniu. To jednak mylne założenie. Spróbuj przespać się w pokoju z jaskrawo czerwonymi ścianami. Myślisz, że obudzisz się wypoczęty? Niekoniecznie. Wygląd sypialni ma niebagatelny wpływ na jakość snu. To, na jaki kolor pomalujemy ściany, czy powiesimy obrazy nowoczesne oraz jak dobierzemy oświetlenie, decyduje o tym, czy obudzimy się wyspani i naładowani energetycznie.

Jak wybrać dodatki do sypialni?

Warto zatem starannie przemyśleć wybór dodatków do sypialni. Możemy postawić na wiele, różnych elementów, w tym obrazy nowoczesne, pejzaże, martwą naturę, ozdobne lampy, świeczniki, miłe w dotyku, oryginalne poduszki, kwiaty i wiele więcej. Wybierając odpowiednie dodatki należy mieć na uwadze styl wnętrza, jego kolorystykę oraz materiały w nim użyte. Nie warto zatem stawiać na obrazy nowoczesne w klasycznej sypialni, pełnej antyków. Z kolei do sypialni w stylu glamour nie należy dobierać tradycyjnych, górskich pejzaży.

Grunt, to zachować umiar

Niezależnie od tego, na jakie dodatki do sypialni postawimy – czy będą to obrazy nowoczesne, świeczniki czy ozdobne poduszki – należy pamiętać o tym, aby zachować umiar. Zbyt wiele elementów może wywołać zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego. Zamiast spokojnego snu możemy odczuć zmęczenie, spowodowane natłokiem zbyt wielu elementów dookoła siebie. Szczególnie na przesyt należy uważać w małych pomieszczeniach. Tam najlepiej postawić na jeden, ale efektowny i zdecydowany dodatek.

Nie zawsze warto kierować się modą

Aranżując sypialnię należy też zachować zdrowy rozsądek. Nie wszystko to, co modne i efektowne, jest rzeczywiście godne uwagi. Właśnie dlatego trzeba kierować się własnym gustem oraz funkcjonalnością tego wnętrza. Moda jest najczęściej tylko chwilowa, a solidnie i pięknie urządzona sypialnia pozostanie z Tobą znacznie dłużej. Nie kupuj zatem fantazyjnego, wielkiego świecznika tylko dlatego, że znajduje się on we wszystkich magazynach, prezentujących modne, mieszkaniowe rozwiązania tego sezonu. Nie zagracaj swojej sypialni milionem bibelotów, tylko po to, by wpisać się w aktualne trendy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ