Każdy mężczyzna powinien mieć zestawy do golenia. Są one niezbędnikiem współczesnego mężczyzny, który dba o swój wygląd. Również dla mężczyzn posiadających brodę zadbany zarost to podstawa.

Czy maszynki na żyletki przeszły do lamusa?

Współcześnie wielu mężczyzn goli się maszynkami elektrycznymi, a maszynki na żyletki kojarzą się wyłącznie z ojcami czy dziadkami, bądź ewentualnie hipsterami. Takie golenie sprawdza się doskonale i pozwala na pozbycie się bardzo precyzyjnie zarostu. Na uwagę zasługuje, że maszynka na żyletki ma bardzo wygodną rączkę i świetnie się ją trzyma w dłoni, nie tylko dzięki wyprofilowanej rączce, ale także materiale, który jest metalowy w przeciwieństwie do plastikowych jednorazówek. Oczywiście warto także zwrócić uwagę, że takie maszynki są zdecydowanie cięższe. Ponadto maszynki do golenia na żyletki zdecydowanie lepiej zbierają pianę czy też żel, przy tym nie zapychają się i dzięki temu nie trzeba co chwilę płukać ostrza w wodzie. Znane są już od stu lat, zatem w zestawie do golenia powinny się znaleźć.

Zestawy do golenia – brzytwy

Brzytwy do golenia kojarzą się z salonem fryzjerskim, gdzie golono mężczyzn, urządzając przy tym pogawędki na różne tematy. Obecnie brzytwy wracają do łask dzięki zakładom barberskim, które specjalizują się w goleniu i stylizacji zarostu. Wchodzą w skład profesjonalnych zestawów do golenia. Wykonane są ze stali szlachetnej, a ich używanie wymaga dużej wprawy. Są tak trwałe, że profesjonalne zestawy do golenia posiadają bardzo stare egzemplarze, które nadal są w pełni sprawne. Brzytwy trzeba jednak regularnie ostrzyć, aby zachowały swoją użyteczność.

Zestaw do golenia – jak ważny jest pędzel?

Dobór odpowiedniego pędzla do golenia jest kluczem do skompletowania profesjonalnego zestawu do golenia. Oczywiście warto zainwestować w najlepszej jakości pędzle do golenia, wyposażone w naturalne włosie z borsuka. Taki pędzel nie podrażnia skóry i polecany jest także dla alergików. Doskonale rozprowadza piankę, a także ułatwia jej nakładanie, czyniąc z golenia prawdziwy rytuał i przyjemność. Taki pędzel posiada stylową rączkę, najczęściej wykonaną z drewna, która dodatkowo ułatwia trzymanie pędzla w dłoni, a także dopasowana jest designem do pozostałych elementów zestawu do golenia.

Krem do golenia – jak wybrać odpowiedni?

Wielu mężczyzn wraca do tradycji i rezygnuje z golenia na sucho. Zatem warto wybrać odpowiedni krem do golenia. Wśród bogatej oferty można znaleźć wiele rodzajów kremów do golenia. Warto wybrać taki, który dobrze się pieni, gdyż jest to podstawa przy goleniu brzytwą, a także żyletkami. Na kremie nie można oszczędzać, gdyż bardzo ważne są składniki, które zostały użyte do jego produkcji. Zapobiegają one podrażnieniom skóry, a także ułatwiają golenie i przyczyniają się do zmiękczenia włosków zarostu, a także zwiększenia poślizgu podczas golenia. Odpowiednio przygotowują skórę, zapobiegając zranieniom. Ponadto są bardzo wydajne i starczają na długi czas.

Emulsja po goleniu lub żel złagodzą podrażnienia

Zdarza się, że po goleniu skóra bywa zaczerwieniona i podrażniona. Wtedy koniecznie należy użyć emulsji po goleniu lub żelu łagodzącego. Mają one działanie antybakteryjne i niwelują podrażnienia skóry. Ponadto mają przyjemny zapach, który zwiększa uczucie świeżości po goleniu. Zapobiegają również ściąganiu skóry. Szczególnie polecane są dla mężczyzn z wrażliwą skórą. Tradycjonaliści, czyli mężczyźni, którzy stosują brzytwy czy też maszynki na żyletki stosują po goleniu wodę kolońską. W jej składzie jest alkohol, zatem w razie skaleczeń, od razu zdezynfekuje skórę i zapobiegnie roznoszeniu się bakterii. Również przed użyciem brzytwy czy też maszynki na żyletki warto spryskać ostrze wodą kolońską, co ma działanie odkażające. Zarówno emulsje, żele, jak i wody kolońskie są elementem profesjonalnych zestawów do golenia. W zestawach do golenia mogą znajdować się również grzebienie do brody czy też wąsów, które pozwolą świetnie wystylizować zarost. Ponadto służy temu również wosk do pielęgnacji brody i wąsów. Natłuszcza on delikatnie włoski z brody czy wąsów i ułatwia w ten sposób ich stylizacje. Zestawy do golenia powinny składać się z produktów jak najwyższej jakości, gdyż są one zdecydowanie trwalsze. Nie warto na nich oszczędzać, gdyż o delikatną skórę twarzy należy dbać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ