Elegancki zegarek dla mężczyzn

Zegarki na rękę to urządzenia wyjątkowe. Choć jeszcze kilka lat temu spodziewano się, że zostaną zastąpione przez smartfony, to obecnie obserwujemy ich wzrastającą popularność. Z roku na rok coraz chętniej sięgamy po zegarki na rękę – zwłaszcza te eleganckie. Mogą poprawić nasz wygląd, dodać szyku i elegancji, szczególnie w eleganckich sytuacjach. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać idealny męski zegarek na rękę.

Zegarek na rękę – uniwersalna ozdoba czy wyszukany dodatek?

Wiele osób uważa zegarki za uniwersalne ozdoby. To błąd. Nic gorszego niż dobrać nieodpowiedni zegarek do marynarki lub koszuli – szczególnie, gdy jesteśmy osobami pracującymi na co dzień w eleganckim stroju. Dobrze zbalansowany kolorystycznie dress code powinien być przemyślany, a zegarek – dobrany pod kątem takich ubrań, jakie zamierzamy nosić.

Warto rozpocząć jednak od najbardziej podstawowych właściwości zegarków – czyli ich rozmiarów. Przede wszystkim – zegarek na rękę powinien być proporcjonalny względem wielkości naszego organizmu. Zwłaszcza – biorąc pod uwagę obwód naszego nadgarstka. Podkreślmy – pasek lub bransoleta nie mogą być dłuższe niż obwód nadgarstka. W innym wypadku – zegarek będzie wyglądał niechlujnie.

Zegarek ubierany do garnituru powinien mieć około 3,5-4 cm. Średnicy. Rzadko sięgamy po większe modele, z prostej przyczyny – mogą się nie zmieścić w rękawie marynarki.

Kolor zegarka – ważny czy nieważny?

Kolor ma niebagatelne znaczenie. Mowa nie tylko o kolorze samej koperty i tarczy, ale także paska lub bransolety. Najbardziej klasyczne eleganckie rozwiązanie to połączenie: czarny lub brązowy pasek – biała tarcza – srebra koperta.

O ile tarcze kupowanych dziś zegarków są najczęściej białe (w drugiej kolejności – sięgamy po tarcze czarne) to w przypadku koperty lubimy eksperymentować. Znajdziemy zarówno modele prezentujące głębokie odcienie złota, brązu, srebra, czerni i beżu. Osobom poszukującym pomysłów i inspiracji, polecamy zapoznać się z ofertą na stronie: happytime.com.pl. Warto pamiętać, że pasek lub bransoletę należy dobierać do koperty, nie na odwrót.

Zegarek na każdą okazję i porę

Przede wszystkim pamiętajmy o proste zasadzie – zegarek powinien pasować nie tylko do samego garnituru, ale także do całości naszej stylizacji. Z tego powodu, w wyborze zegarka warto kierować się także rodzajem stosowanych przez nas akcesoriów i dodatków.

Jeśli na co dzień nosimy dodatki srebrne lub metalowe – spinki, sprzączka w pasku spodni – wówczas powinniśmy sięgnąć po zegarek ze srebrną kopertą lub bransoletą. W przypadku, gdy nosimy brązowe skórzane obuwie i dodatki w podobnych barwach – lepszym wyborem będzie zegarek z paskiem skórzanym.

Zasada doboru koloru jest więc dość prosta i polega na traktowaniu zegarka jako jednego z elementów dodatkowych w naszym stroju. W rezultacie – powinien on kolorystycznie odpowiadać pozostałym dodatkom i akcesoriom.

Należy podkreślić, że zdecydowanie chętniej sięga się dziś po paski skórzane, niż bransolety. Te ostatnie cieszą się popularnością przede wszystkim w zegarkach przeznaczonych dla płci pięknej. W przypadku mężczyzn prototypowym paskiem do garnituru jest ten, wyposażony w skórzany pasek.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ