Farby do włosów blond

Zmiana koloru włosów to bardzo poważna decyzja, zwłaszcza jeśli decydujemy się na kolor blond. O ile blondynki mają łatwiej, ponieważ tylko zmieniają odcień, to u brunetek sprawa się bardziej komplikuje. Zmiana koloru z ciemnego na blond wymaga odpowiedniego dobrania koloru farby i stopniowe ich rozjaśnianie z każdym kolejnym zabiegiem koloryzacji.

Gdzie kupować farby do włosów blond?

Produkty do farbowania dostaniemy w każdej drogerii i większym markecie. Dostępnych producentów i kolorów jest naprawdę dużo i bardzo trudno jest się zdecydować. Dlatego należy mieć minimalną wiedzę o składzie, który nie powinien zawierać w sobie amoniaku, mającego negatywny wpływ na kondycję włosów. Ceny farb do włosów bywają bardzo atrakcyjne, ponieważ najtaniej farbę zakupimy za około 10 złotych, jednak jakość takich produktów bywa wątpliwa. Pamiętajmy, że koloryzacja włosów może je osłabić, a produkt o złej jakości jeszcze bardziej pogłębi problem i może doprowadzić nawet do wypadania włosów.
Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup profesjonalnej farby u fryzjera. Wiele salonów fryzjerskich prowadzi sprzedaż takich produktów, które mają bardzo dobry skład, najczęściej naturalny i odznaczają się wysoką jakością.

Wybór farby do włosów blond

Aby wybrać odpowiedni odcień blondu, należy wziąć pod uwagę, jaki typ karnacji posiadamy. Wyróżniamy dwa – ciepły i chłodny. Jeśli chcesz się przekonać, który typ posiadasz, wypróbuj nasz łatwy sposób. Weź biżuterię złotą i srebrną, mogą to być bransoletki, naszyjniki lub kolczyki. Podejdź do lustra i sprawdź, który kolor jest bardziej widoczny na tle Twojej skóry, jeśli złoto, znaczy to, że masz ciepły odcień karnacji, jeśli srebro – chłodny. I tym kieruj się przy wyborze blond farby. Do cery ciepłej pasują blondy słoneczne, jasne, miedziane, rude, a do cery chłodnej platyna, gołębi blond.

Po farbowaniu włosów na blond dobrze jest stosować odpowiednie szampony, które włosy wzmocnią i zregenerują, ale jednocześnie zapobiegną pojawianiu się żółtego odcienia.

stylizara.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ