Filmy o sporcie na Netflixie

Pandemia koronawirusa zdefiniowała sposoby na spędzanie czasu wolnego. Obowiązujące rozporządzenia zatrzymują nas w domach. Oczywiście należy przestrzegać zaleceń i w miarę możliwości powstrzymać się od wychodzenia z domu, a już na pewno unikać dużych zbiorowisk ludzi. Jednym z atrakcyjnych sposobów na spędzanie wolnego czasu w domowym zaciszu jest oglądanie filmów i seriali. W jaki sposób sport i kultura się łączą? Co warto obejrzeć? 

Przygotowaliśmy zestawienie filmów i seriali, które pokazują nam sportowy świat. Wszystkie niżej wymienione pozycje dostępne są do obejrzenia na platformie Netflix. Lubisz sportowe emocje? Sprawdź, co ciekawego możesz obejrzeć, dzięki Netflixowi. 

Formuła 1: Jazda o życie

Długo wyczekiwaną produkcją Netflixa jest „Formuła 1: Jazda o życie”, czyli wciągający 20-odcinkowy serial Netfliksa o kulisach wyścigów królowej motorsportu. Serial zabiera nas za kulisy minionego sezonu Formuły 1. Obserwujemy rywalizację zawodników, słuchamy ich historii i przemyśleń. Poznajemy ludzi ściśle związanych z Formułą 1, nie tylko kierowców, ale i menedżerów, właścicieli oraz innych członków zespołów. Serial pokazuje napięcie, presję i adrenalinę, która towarzyszy im podczas sezonu na co dzień. „To niesamowita seria, która pozwala zobaczyć fanom niewidzialną stronę F1, pokazując każdą osobowość i emocje, które towarzyszą wszystkim kierowcom i zespołom, zarówno na torze, jak i poza nim” – mówi Ian Holmes, dyrektor do spraw medialnych w Formule 1, zapytany o produkcję Netflixa.   

The Last Dance

Przez wielu krytyków The Last Dance bierze udział w konkurencji o najpopularniejszy serial roku na platformie Netflix. The Last Dance jest amerykańską produkcją Netflixa i ESPN. To dokument sportowy składający się z 10 odcinków, pokazujący ostatni sezon Michaela Jordana w barwach Chicago Bulls. Serial łączy w sobie wiele historii osób ze środowiska Jordana, który wywarły wpływ na jego karierę. Jak się okazuje, kulisy funkcjonowania najlepszej drużyny w historii NBA żywo zainteresowały nawet tych, którzy na co dzień nie są zainteresowani koszykówką. Należy wspomnieć, że koproducentem był sam Michael Jordan. Zawodnik miał więc duży wpływ na to, co zostanie przedstawione w serialu. Ciekawostką jest, że ekipa ESPN już w 1997 r. wpadła na pomysł nagrywania sezonu Chicago Bulls. Ekipa zbierała materiały zarówno na boisku, jak i poza nim. Dzięki zebranym nagraniom po ponad 20 latach możemy obejrzeć prawdziwe wydarzenia z okresu największego triumfu Jordana. 

Ikar

Film „Ikar” został nagrodzony Oscarem. Opowiada o amerykańskim kolażu Bryanie Fogelu, który zdecydował się na testowanie na swoim organizmie działania środków dopingowych, by odkryć prawdziwy wpływ z ich stosowania przez sportowców. W aferze dopingowej bierze udział również ekscentryczny dyrektor Moskiewskiego Centrum Antydopingowego Grigorij Rodczenkow, czyli najbardziej znienawidzona postać w świecie rosyjskiego sportu. To on przyznał przed kamerami, że rosyjscy olimpijczycy oszukiwali w Soczi system kontroli antydopingowej, a Putin nie tylko o tym wiedział, ale i popierał cały proceder.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ