Dla wielu z nas choroba często jest pewnym rodzajem życiowej niesprawiedliwości. Dyskomfort, który niesie, budzi często uczucie irytacji. Warto zawsze jednak zdać sobie sprawę, że dopóki chorobę można wyleczyć, czy złagodzić znacznie, nie jest aż tak źle.

Metody badania regulacji wegetatywnej układu krążenia

Wegetatywny układ krążenia, który odpowiada między innymi za wszelkiego rodzaju skurcze warunkujące pracę naszego organizmu, potrafi czasem płatać figle. Gdy pojawiają się zasłabnięcia, zawroty głowy, czy problemy z widzeniem, konieczne staje się sprawdzenie, czy układ sercowo-naczyniowy działa prawidłowo. I są na to dwie metody: masaż zatoki szyjnej oraz test ortostatyczny.

Bakterie odporne na najnowsze antybiotyki

Gdy na chorobę leków nie ma lub gdy jest ona wywołana bakteriami odpornymi na antybiotyki, wtedy pojawia się duży problem. Szczególną uwagę w tym miejscu należy zwrócić na antybiotyki, które na przykład przyjmowane w zbyt dużych ilościach mogą organizm uodpornić na ich działanie. I wtedy żaden lek nie będzie wstanie nam pomóc.

Jak pokonać uczucie zmęczenia w ciąży?

Ciąża co prawda chorobą nie jest, ale u wielu kobiet powoduje zaburzenia zdrowotne, jak chociażby uczucie chronicznego zmęczenia. Może ono być efektem niedoboru żelaza, choroby tarczycy, a nawet cukrzycy. Żeby pokonać je, należy więc zadbać o prawidłową dietę, a także aktywność fizyczną, na ile to możliwe. Warto też zwiększyć ilość snu, skoro organizm go potrzebuje. Na pewno nie powinno się pić dużo kawy, czy napojów energetyzujących.

psfs.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ