Pamiętajmy, iż przy stosowaniu różnego rodzaju diet najlepiej być pod opieką lekarza dietetyka, gdyż nieprawidłowe odżywianie może przynieść nam efekt odwrotny niż zamierzony.

Bezpieczna dieta – owsiana
Jest kuracją, która szybko i zdrowo pozwoli nam pozbyć się małej nadwagi, a przy tym korzystnie wpłynie na naszą przemianę materii. Płatki owsiane pomogą nam również obniżyć wysoki poziom cholesterolu, usunąć złogi tłuszczu z naczyń krwionośnych i dostarczyć hormonów, które są niezbędne dla pielęgnacji urody. Przez cały dzień jemy owsiankę ugotowaną z 6-7 łyżek płatków owsianych na chudym mleku (2 litry), którą dzielimy na 5-6 porcji. Odstępy między posiłkami to 2-3 godziny i dodatkowo duża ilość spożytej wody czy delikatnej herbaty na przemian z herbatami ziołowymi. Na koniec takiego dnia możemy zafundować sobie masaż stóp.

Co nam daje masaż stóp przed snem?
Głównie wpływa na krążenie kończyn dolnych, ale także przy nim zapominamy o stresie i niepokoju całodziennym, ponadto łagodzi bóle kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, obniża ciśnienie krwi, relaksuje stopy i zapobiega ich obrzękom oraz wpływa na zdrowy sen.
Mówiąc o stopach warto wspomnieć o ich pielęgnacji oraz jakie są domowe sposoby na suche stopy i pękające pięty. Podstawa to długa kąpiel z użyciem pumeksu, następnie krem nawilżający lub olejek migdałowy. Dodatkowo warto byłoby zastosować naturalny peeling na przykład ze wspomnianych już płatków owsianych. Mocniejszej regeneracji stóp pomogą maseczki na noc z banana i awokado, wazeliny z cytryną, z papai, czy oleju kokosowego z olejkiem migdałowym.

paralotna.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ