Często zastanawiamy się, co możemy zrobić, aby poprawić swoje zdrowie i odporność. W internecie dużo jest porad na ten temat, ale czy na pewno możemy im ufać? Wiedzę na tematy związane ze zdrowiem lepiej czerpać ze sprawdzonych źródeł.
Jedna z najczęściej poszukiwanych informacji dotyczy tematu, który dla niektórych mężczyzn może być krępujący, a którym są suplementy wspomagające erekcję – jak wybrać najlepsze? To pytanie jest o tyle kłopotliwe, że większość panów boi się skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem. Najlepiej jednak przełamać się i porozmawiać ze specjalistą, który pomoże nam wybrać środek, który zakończy nasze problemy i jednocześnie nie spowoduje efektów ubocznych.
Innym znanym suplementem jest cynk – obrońca układu immunologicznego. Można przyjmować go w formie tabletek, albo spożywać jedzenie, w którym jest dużo cynku. Są to przede wszystkim produkty pochodzenia odzwierzęcego, np. mięso, ryby i ostrygi. Jednak dla wegetarian mam dobrą wiadomość: cynk znajduje się również w nasionach słonecznika oraz cebuli i czosnku. Jeśli jednak to wciąż za mało, można zastanowić się nad suplementacją cynku. Najlepiej skonsultować to jednak z lekarzem – może się okazać, że w naszej diecie znajduje się już odpowiednia ilość cynku.
Kolejne często zadawane pytanie dotyczy szczepień. Panuje tendencja do mówienia o ich szkodliwości, jednak są to tezy niepotwierdzone naukowo, wręcz sprzeczne ze stanowiskiem naukowców. Jednak poza szczepieniami obowiązkowymi można zastanawiać się nad dodatkowymi. Szczepieniem, nad którym często się zastanawiamy jest szczepienie przeciw grypie – czy warto? Każdy powinien podjąć indywidualną decyzję, jednak lekarze zalecają szczepienia – nawet, jeśli grypa i tak nas zaatakuje, będzie miała o wiele łagodniejszy przebieg.

e-stancja.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ