W obecnych czasach ludzie coraz częściej interesują się sprawami dotyczącymi zdrowia i różnych chorób. W ten sposób zdobywają wiele potrzebnej wiedzy, dzięki której szybciej zauważają u siebie niepokojące objawy, będące sygnałem zbliżającej się choroby. Oczywiście im wcześniejsza będzie ich reakcja, tym szybciej sobie z nią poradzą. Wśród chorób, które mogą budzić zainteresowanie warto wymienić choćby zespół Sjögrena, piasek w moczu czy zespół złamanego serca.

Zespół Sjögrena – przyczyny objawy i leczenie.
Choroba ta, zwana też zespołem suchości, prowadzi do upośledzenia między innymi gruczołów łzowych i ślinianek. Jej przyczyną mogą być czynniki immunologiczne, genetyczne i infekcyjne. Zaś objawy to odczuwany tzw. „”piasek pod powiekami””, pieczenie oczu, zaczerwienienie spojówek czy nadwrażliwość na światło, ale także suchość w ustach i problemy z żuciem i połykaniem, zaburzenia smaku i węchu, próchnica zębów, a nawet problemy z mową. Leczenie obejmuje zastosowanie „”sztucznych łez””, ale wymaga również często stosowania silnych leków immunosupresyjnych.

Piasek w moczu – na co wskazuje?
Dolegliwości ze strony układu moczowego, a zwłaszcza nerek też nie należą do rzadkości. Stwierdzony np. piasek w moczu jest sygnałem, że może dojść do powstania kamicy nerkowej, a to już poważna sprawa. Skąd więc ten piasek?
W moczu zdrowego człowieka są różne substancje chemiczne. Jeżeli jest ich za dużo, nie zdołają rozpuścić się całkowicie i powstają kryształki czyli piasek.

Zespół złamanego serca.
Mogłoby się wydawać, że to żart, ale naprawdę jest choroba o takiej nazwie, wywołana przez silny stres. Jej objawy ogromnie przypominają zawał serca. Rokowania są jednak bardzo dobre. W ciągu kilku tygodni pacjenci leczeni farmakologicznie wracają do zdrowia.

parafia-internetowa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ