Gdzie nakładać róż?

Używanie różu do policzków w makijażu staje się coraz bardziej popularne. Dobrze dobrany i odpowiednio nałożony róż wygląda bardzo naturalnie i podkreśla urodę kobiety, jednak wciąż spotkać można takie, gdzie róż z daleka rzuca się w oczy. Aby uniknąć makijażowych wpadek, dobrze jest obejrzeć kilka tutoriali oraz poznać kilka zasad, które powiedzą, jaki rodzaj róży wybrać i jak go nakładać, by wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Rodzaje i kolory różu

Rodzajów różów dostępnych w drogeriach jest bardzo wiele. Oto kilka podstawowych:
– róże sypkie, których aplikacja może nie jest najłatwiejsza, natomiast dają doskonały efekt
– róże w kremie, są bardzo trwałe i najlepiej wyglądają na cerze suchej
– róże w kamieniu, chyba najpopularniejsze, są bardzo uniwersalne i pasują do każdego rodzaju skóry.
Kolorów natomiast jest mnóstwo i to w głównej mierze od jego dopasowania zależy cały efekt. Mamy w czym wybierać, bowiem rozróżniamy róże: amarantowe, arbuzowe, łososiowe, malinowe, cyklamen, róż indyjski, róż pompejski i wiele innych.

Gdzie nakładać róż?

To najtrudniejszy etap w całym makijażu i tylko wykonany prawidłowo, będzie wzbogacał makijaż. Miejsce, w którym należy nakładać róż jest uzależnione od kształtu twarzy. Osoby z twarzą prostokątną powinny nakładać róż na kościach policzkowych poziomymi liniami od nosa w kierunku uszu. Dla twarzy owalnej bezpośrednio na kości policzkowe, pod oczami,, a plama koloru powinna się zwężać ku skroniom. Przy twarzy okrągłej róż powinien być nakładany od wysokości ucha ku kącikom ust.

Sposoby nakładania różu

Są one zależne przede wszystkim od rodzaju różu, inaczej będziemy nakładać róże sypkie, a inaczej te w kremie. Różom sypkim i w kamieniu dedykowane są pędzelki, najlepiej ścięte po skosie. Dzięki nim plama będzie tworzyć płynne przejścia i rozjaśniać się ku brzegom. Róże w kremie zazwyczaj aplikowane są gąbeczką lub palcem.
Warto znać te zasady i stosować, ponieważ róż do policzków jest kosmetykiem, który dopełnia makijaż. Wiedząc, gdzie nakładać róż, unikniemy błędów, a wzbogacimy nasz makijaż nowym rozwiązaniem, które podkreśli naszą urodę.

olmik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPokaż się!
Następny artykułBłyszczyk do ust

ZOSTAW ODPOWIEDŹ