Zamknij okna. Twoim celem jest utrzymywanie pyłku na zewnątrz, na zewnątrz. Trzymaj okna samochodowe i okna domowe, a zamiast niego używać klimatyzacji, zwłaszcza gdy ilość pyłków jest wysoka lub jesteś w środku sezonu pyłkowego. Niestety, przychodzi to z dodatkowym kosztem finansowym, więc zdecydować, jak często chcesz używać tej metody.

Alternatywnie, zainstaluj nowy i skuteczny filtr powietrza dodawany do wlotu powietrza do samochodu, dzięki czemu można używać powietrza zewnętrznego do krążenia wokół samochodu zamiast klimatyzacji.

Jeśli nie masz klimatyzacji w Twoim domu, może to pomóc w wymianę sypialni z housemate, w którym znajduje się pokój z najmniejszymi drzewami i roślinami powodującymi alergie. Pomoże to zredukować ekspozycję, gdy dopłynie do komory świeże powietrze.

Zmień ubranie natychmiast po zakończeniu dnia. Pyłek zbiera się na skórze i ubraniu, gdy jesteś na zewnątrz, więc kiedy wrócisz do domu, natychmiast usuń ubranie i wrzuć je do kosza lub pralki. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się pyłek autostopem na kanapę, łóżko i inne ubrania. Umyj swoje ubrania przed ponownym noszeniem.

Używaj suszarki elektrycznej lub wewnętrznej, a nie suszarki na zewnątrz.

Możesz też chcieć zostawić swoje buty przy drzwiach po spędzeniu czasu na zewnątrz, aby uniknąć śledzenia pyłków w pomieszczeniach zamkniętych.

http://www.umalgosi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ