Gorączka sienna, nazywana także alergicznym nieżytem nosa, ma objawy obejmujące katar, swędzenie i łzawienie oczu, zator i ciśnienie tętnicze. Jest to reakcja organizmu na alergeny wewnętrzne lub zewnętrzne, takie jak pyłki, kurz, zagmatwacz zwierząt lub roztocza kurzu. Katar sienny może ktoś czuć nieszczęśliwy i wpływają na codzienne czynności, ale poprzez podejmowanie środków zapobiegawczych, być może uda się uniknąć wyzwalaczy i złagodzić objawy.

Większość osób, które cierpią na katar sienny, mają określone przyczyny, które powodują wybuch. Dowiedzie się, jaki konkretny alergen powoduje katar sienny może pomóc uniknąć tych chorób i uzyskać odpowiednie leczenie w razie konieczności.

Możesz być w stanie określić, jakie są twoje własne wyzwalacze. Na przykład jeśli doświadczasz objawów kataru po dotknięciu zwierzęcia lub spaniu na piórach, jest to prawdopodobnie jeden z twoich powodów. Podobnie, jeśli chodzisz przez pole liści spadku sprawia, że ​​kichasz i daje ci wodniste oczy, może to być twój spust. W miarę możliwości staraj się unikać wyzwalaczy.
Lekarz może również wykonać test na prick skóry lub test krwi, aby określić, jakie są konkretne czynniki.

Wiele osób dostaje katar sienny wiosną, ale może to wystąpić przez cały rok. Jeśli masz astmę lub wyprysk, jesteś bardziej narażony na gorączkę sutkową z powodu nadmiernej reakcji hormonów, takich jak histamina i leukotrieny.

http://www.bodyandmind.pl/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ