Jak dobrze zorganizować swój dzień?

Sprawne planowanie może być źródłem wielu korzyści – i to każdego dnia. Dowiedz się, jak dzięki nowoczesnym technologiom oszczędzać czas.

Chroniczny brak czasu

To jedna z najczęstszych przypadłości XXI wieku. Z pewnością nieraz cierpiałeś na tę dolegliwość. Nadmiar obowiązków, masa planów, ogrom zadań do wykonania i wciąż za mało czasu na to wszystko. Bardzo często dotyczy to już dzieci w wieku szkolnym. Są one zapisywane przez rodziców na rozmaite zajęcia dodatkowe, przez po co lekcjach często nie mają czasu na zwykłą, beztroską zabawę z rówieśnikami. Poniekąd od maleńkości wychowywane są po to, aby być najlepszymi, co natychmiast przywodzi na myśl sytuację rodem np. z Japonii – choć oczywiście na znacznie mniejszą skalę.

Wraz z dojrzewaniem sytuacja na pewno nie ulega poprawie. Szczególnie w miastach można odczuć bardzo dużą rywalizację, np. na polu zawodowym. W pogoni za wyższą pensją czy lepszym stanowiskiem wiele osób jest w stanie poświęcić niemal całe życie prywatne, zresztą granice między obiema sferami coraz częściej się zacierają. Obowiązki zawodowe zabierasz do domu, przez co przestaje być ono miejscem przeznaczonym dla rodziny, kojarzącym się z relaksem i wypoczynkiem.

Odpowiednie zarządzanie czasem z telefonem LG K10 LTE

Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele zależy od samoorganizacji. Optymalne zaplanowanie każdego dnia nie jest zadaniem łatwym, jednak warto się podjąć tego trudu, bo możesz zyskać nie tylko na sporo czasu, ale też zwolnić nadmierne tempo życia i w końcu znaleźć chwilę wytchnienia. Najprościej porównać to do planowania wyjazdu wakacyjnego. Jeżeli zaangażujesz się w jego organizację, sprawdzisz odpowiednie połączenia czy atrakcje na miejscu, podczas urlopu możesz zobaczyć więcej, zaoszczędzić nieco gotówki i uczynić swój wyjazd bardziej efektywnym. Oczywiście znajdziesz również czas na błogi odpoczynek.

Przykładów z dnia codziennego jest co najmniej kilka. Jeśli musisz wybrać się w kilka lokalizacji rozrzuconych po całym mieście, sprawdź w aplikacji mobilnej w telefonie LG K10 LTE, gdzie one się znajdują i jak do nich dotrzeć. Wybierz najkrótszą i najszybszą trasę, abyś jak najmniej czasu spędził w podróży i zdążył załatwić wszystkie sprawunki. Pamiętaj, żeby wziąć przy tym pod uwagę natężenie ruchu czy godziny otwarcia odwiedzanych instytucji i miejsc. Wszystkiego dowiesz się korzystając z szybkiego Internetu LTE w K10. Transmisja danych osiąga naprawdę niesamowitą prędkość, dochodzącą aż do 150 MB/s.

Korzystaj z inteligentnego kalendarza i notatnika w telefonie LG K10 LTE. Dobrym nawykiem jest zapisywanie swoich planów, nawet jeżeli chodzi o spotkanie np. z miesięcznym wyprzedzeniem. Często bowiem w takich właśnie wypadkach łatwo o nich zapomnieć i w tym samym czasie umówić się z kimś innym. Osoby szczególnie roztargnione mogą wykorzystać przypomnienia. Dzięki temu nie zapomnisz m.in. o ważnych okazjach, jak urodziny czy imieniny bliskiej osoby. Najlepiej ustawić alarm kilka dni wcześniej, aby zostawić sobie zapas czasu na kupno prezentu lub przygotowanie niespodzianki.

Staraj się planować każdy dzień. Dotyczy to zarówno obowiązków zawodowych, jak i prywatnych. Wszelkie sprawunki warto wykonywać w odpowiedniej kolejności, co w konsekwencji pozwala na oszczędności czasu. Wieczorem możesz wypisać wszystkie swoje plany i zadania na kolejny dzień, a następnie ustalić aktualne priorytety oraz ustalić najlepszą kolejność. A w tym wszystkim pomoże Ci telefon LG K10 LTE.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ