Jak działają agencje pracy? Czy warto korzystać z ich pomocy?

Agencja pracy jest jednym ze sposobów na znalezienie idealnego dla siebie stanowiska. Korzystanie z pomocy jej pracowników jest związane z licznymi zaletami.

Wiele ofert w jednym miejscu

Przede wszystkim agencje pracy mają podpisane umowy z licznymi firmami, dzięki czemu w jednym miejscu można poznać wiele ofert. Ponadto pracownicy takiej agencji reklamowej są w stanie idealnie dopasować stanowisko do posiadanej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Ponadto osoby takie uwzględniają również nasze oczekiwania odnośnie stanowiska pracy. Nawet jeżeli na dany moment nie ma stanowiska, które mogłoby nam odpowiadać, to pracownicy agencji zadzwonią, jeżeli tylko stanowisko takie się znajdzie. 

Szkolenia

Bardzo dużą zaletą agencji pracy jest to, że organizują one szkolenie dla osób, które się do nich zapiszą. Oznacza to, że w momencie, kiedy ktoś nie posiada odpowiednich kwalifikacji, to jeśli jest to możliwe, wysyłają one na odpowiednie szkolenia, dzięki którym można wpisać sobie w CV nowe umiejętności. Ponadto oferują oni również płatne staże, w trakcie których można się nauczyć wykonywania określonego zawodu i może nawet zostać w firmie na stałe. Oprócz tego szkolenia takie nie obejmują jedynie przygotowania do wykonywania zawodu. Agencje pracy organizują również spotkania, na których szkolą kandydata, jak powinien zachować się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i jak odpowiadać na pytania, aby firma była zadowolona. 

Sprawdzają umiejętności

Ważną zaletą korzystania z agencji pracy jest również to, że sprawdzają one umiejętności kandydata i oceniają, czy będą one wystarczające na określone stanowisko. Jeżeli przykładowo kandydat pisze, że umie posługiwać się językiem angielskim, to pracownik takiej agencji ma obowiązek przeprowadzić z nim rozmowę również w tym języku. Jeżeli oceni on, że poziom języka jest zbyt niski, aby ubiegać się o określone stanowisko, to zwyczajnie poinformuje o tym kandydata i zleci mu podciągnięcie swoich umiejętności. Dzięki takim czynnością kandydat nie musi bać się o to, że jego umiejętności nie są wystarczające i że może się ośmieszyć.

Wszystko wyjaśniają i przygotowują umowę

Ważne jest również to, że pracownicy takiej agencji wyjaśniają dokładnie na czym polega określone stanowisku i ile się będzie na nim zarabiać. Ponadto sprawdzają również umowę o pracę, tłumacząc poszczególne jej elementy kandydatowi. W ten sposób można mieć pewność, że w umowie nie zostaną zawarte żadne kruczki, które mogłyby wpływać negatywnie na pracę. Oprócz tego agencja tak bierze udział w całej procedurze rekrutacyjnej, aż do momentu podpisania umowy. Nie jest się więc zdanym samym na siebie.

Podsumowując można powiedzieć, że korzystanie z usług agencji pracy jest bardzo dobrym pomysłem. Kandydat może przede wszystkim czuć się bezpiecznym i mieć gwarancje tego, że nie zostanie oszukanym. Ponadto agencja wspiera go na każdym kroku rekrutacji oferując różnego rodzaju szkolenia i wsparcie. To wszystko wpływa na to, że znalezienie pracy poprzez agencję jest znacznie prostsze i bardziej komfortowe.

Źródło: https://grupaprogres.pl/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ