Zakup samochodu z gwarancją nie jest niczym specjalnie skomplikowanym. Gwarancja jest bardzo pozytywnym elementem zakupu każdego pojazdu, dając możliwość korzystania z serwisu producenta i z oryginalnych części. Samochody z gwarancją można kupić na kilka różnych sposobów. Powszechnie ludzie uważają, iż wyłącznie nowe samochody, proste od producenta objęte są opieką gwarancyjną, która może być cedowana na kolejnych posiadaczy. Gwarancja tyczy się użytkowania pojazdu w okresie obowiązywania ochrony. Nie jest istotne, kto jest właścicielem i gdzie jest użytkowany samochód. Warto zapoznać się z opcjami zakupu samochodu używanego, który jednocześnie będzie chroniony gwarancją. Będzie to istotne zwłaszcza dla wszystkich posiadaczy aut mających opinie awaryjnych.

Jak kupić auto na gwarancji i nie przepłacić?

Używane samochody z gwarancją są powszechnie dostępne. Oprócz salonów i kupowania nowych aut, istnieje możliwość nabycia używanego auta, który objęty jest opieką gwarancyjną. Na zastosowanie ochrony ze strony producenta można liczyć, gdy wybieramy zakup auta w następujących formach:

1) Auto powystawowe. W przypadku znacznego grona pojazdów jest to najbardziej korzystna i najbardziej komfortowa formuła, dotycząca zakupu samochodu. Pojazdy demonstracyjne na ogół nie mają dużego przebiegu (max do ok. 5000 km), użytkowane są przez pracowników salonu i klientów – czyli ze szczególną ostrożnością. Często są to najbardziej bogate pod kątem wyposażenia wersje. Wynika to przede wszystkim z charakteru pojazdu: sprzedający stara się zaprezentować wszelkie funkcjonalności wyposażenia, w tym wyposażenia dodatkowego. Cena aut demonstracyjnych w stosunku do nowych egzemplarzy może być niższa nawet o 20-30%! Unikamy jednocześnie ponoszenia kosztów najwyższego stopnia utraty wartości w początkowym okresie użytkowania.

2) Auto używane, odsprzedane w okresie gwarancji. Zdarza się z wielu względów, iż nowe pojazdy będące jeszcze na gwarancji są sprzedawane przez właścicieli. Wynika to z wielu sytuacji, najczęściej za ten stan rzeczy odpowiadają trudności finansowe lub drastyczna zmiana planów życiowych.

3) Auta używane sprzedawane przez producentów

W wielu przypadkach używane samochody z gwarancją są dostępne w salonach samochodowych. Opierając się na kwestiach komfortu wielu właścicieli oddaje swoje używane samochody w rozliczeniu. Jest to bardzo dobry interes dla producentów. Uzyskują oni pojazd, który może być poddany podstawowym pracom serwisowym i wymianie niektórych elementów. Po podliczeniu kosztów napraw i marży sprzedawcy staje się to korzystnym interesem. Aby zachęcić kupujących do korzystania z takiej formy zakupu producenci obejmują auta używane gwarancją.

Doskonale widać, ze samochody z gwarancją to nie są koniecznie nowe samochody. Bardzo często można nabyć wymarzone auto na ekstra warunkach i cieszyć się długim i komfortowym okresem użytkowania takiego auta z jednoczesną obsługą gwarancyjną. Jest to olbrzymia korzyść dla wszystkich! Gwarancja to przyjemny dodatek, szczególnie w przypadku używanego samochodu!

http://www.driversclub.pl/

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ