Samochody z USA wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Możemy zdecydować się na zakup już sprowadzonego pojazdu albo sprowadzenie wybranego modelu na specjalne życzenie. W pierwszym przypadku musimy liczyć się z tym, że zapłacimy o wiele więcej. Często podobne samochody dostępne „od ręki” w Polsce kosztują nawet kilka lub kilkanaście tysięcy więcej. Decyzja o sprowadzeniu samochodu najbardziej opłaca się w przypadku pojazdów o wysokim standardzie.

Kiedy sprowadzenie samochodu jest korzystne?

Z Ameryki opłaca się ściągać samochody luksusowe. Najczęściej ich cena przekracza 100 000 złotych. Sprowadzenie przeciętnego auta (do 50 000 złotych) kompletnie nam się nie opłaca. Całkowite koszty będą jeszcze wyższe, niż podczas zakupu tego samego modelu w Polsce. Taki zakup nie ma najmniejszego sensu. Samochody z górnej półki są w Ameryce znacznie tańsze. Takich cen nie znajdziemy prawdopodobnie w całej Europie. Warto również pamiętać, że aktualny kurs dolara bezpośrednio wpływa na cenę.

Najlepiej sprowadzić samochód, który cieszy się popularnością zarówno na amerykańskim, jak i europejskim rynku. Wiele osób jest zafascynowanych typowo amerykańskimi markami, jednak należy pamiętać, że niosą one za sobą wiele minusów. Pierwsze problemy mogłyby pojawić się podczas awarii pojazdu. W Polsce część zamienne do takich modeli są bardzo ciężko dostępne. Po drugie nawet, jeśli uda nam się szybko znaleźć niezbędne elementy, to ich cena nie będzie niska. Należy również dodać, że odsprzedanie takiego samochodu nie jest prostym zadaniem. Oczywiście na kultowe modele szybko znajdą się chętni. Kłopoty zaczynają się w momencie, gdy do sprzedania mamy samochód amerykański relatywnie nowy i aktualnie produkowany.

Jak przebiega proces sprowadzenia auta z USA?

W celu znalezienia samochodu godnego uwagi możemy wybrać się w podróż do Ameryki. Nie jest to jednak proste. Wyjazd generuje spore koszty, a ponadto wymaga uzyskania wizy. Jeśli nie mamy doświadczenia w tym temacie, to możemy wyłącznie zmarnować pieniądze.

Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług firmy, która sprowadza samochody z USA na zamówienie. Oczywiście będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty, jednak otrzymujemy za to komfort i bezpieczeństwo. Wymarzony samochód zostanie nam dostarczony pod wskazany adres. Unikniemy wielu czasochłonnych i problematycznych formalności. Po dostarczeniu auta będziemy musieli jedynie dokonać jego rejestracji, a także niezbędnych modyfikacji. Do wymaganych przeróbek należy m.in. wyregulowanie świateł. Prowizja, którą będziemy zobowiązani zapłacić wynosi najczęściej kilkaset dolarów.

A może transport morski?

Jeśli mamy upatrzony samochód w USA, możemy skorzystać z usług tamtejszych firm przewozowych. Transport morski z Ameryki do Polski jest mniej opłacalny, niż z Ameryki do Niemiec. Wpływ na to ma wysokość podatku – u naszych zachodnich sąsiadów jest on niższy. Oczywiście nie musimy samodzielnie odbierać samochodu z niemieckiego portu. Warto skorzystać z usług firmy, która nie tylko załatwi za nas formalności, ale również dostarczy pojazd w wybrane przez nas miejsce.

http://www.moto-detal.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ