Jak nosić naszyjnik choker?

0
1282

Moda ma to do siebie, że lubi zapożyczać trendy. Świetnym tego dowodem jest popularność naszyjników chokerów, które obecnie przechodzą renesans. Znane i chętnie noszone zarówno przez gwiazdy wielkiego formatu, fashionistki, blogerki czy inne kobiety, które kompletując codzienną stylizację stawiają na stylowe i modne dodatki.

Naszyjnik choker – cóż to takiego?

Mianem chokera nazywamy rodzaj nowoczesnego naszyjnika, którego znakiem szczególnym jest noszenie blisko szyi – podobnie jak obroży. Ze względu na dość charakterystyczną postać, przez niektórych określane mianem „dusików”. Mogą być wykonane z aksamitki, łańcuszka, sznurka, satynowej tasiemki, rzemienia czy metalowych elementów. Dla podniesienia walorów estetycznych, często ozdabiane kamieniami, ćwiekami czy zawieszkami.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także naszyjnik choker przypominający swoim kształtem obrożę. Mowa o tasiemkach czy długich rzemykach zapinanych na szyi, które można opleść wokół niej kilka razy, a końcówki dekoracyjnie zawiązać – najczęściej w formie kokardki. Mogą też przyjmować formę krótkich łańcuszków z zawieszkami. Znajdziesz je na przykład tutaj: https://www.viadem.pl/pol_m_BIZUTERIA_Chokery-466.html.

Dla kogo choker?

Naszyjnik choker, podobnie jak pozostałe elementy damskiej biżuterii, prezentuje się efektownie tylko wtedy, gdy jest odpowiednio dobrany nie tylko do stylizacji, ale również urody właścicielki. Te krótkie łańcuszki w sposób szczególny polecane są paniom o prostokątnej twarzy lub tej w kształcie serca (złagodzą ostry podbródek). Mile widziane również u przedstawicielek płci pięknej, które mogą poszczycić się piękną, łabędzią szyją.

Jak nosić?

Uniwersalizm jest jedną z wielu zalet przemawiających na korzyść naszyjników choker. Ten bowiem niepozornie wyglądający, krótki łańcuszek może urozmaicić zarówno codzienne, jak i wieczorowe stylizacje. Dużo zależy od tego, z jakimi elementami garderoby zostanie połączony. Jako, że choker układa się w półokrągły kształt, to właśnie z takimi dekoltami najlepiej będzie się prezentował. Łódka, dekolt woda, okrągły, a w sezonie letnim modna hiszpanka – w takich zestawieniach najlepiej wyeksponuje swój urok.

Na specjalne okazje – jaki wybrać?

Wesele, bankiet czy inna oficjalna uroczystość – to doskonałe okazje, aby wybrać naszyjnik choker. Rodzi się pytanie – jaki wybrać? Na szczęście bogata oferta sklepów z biżuterią skutecznie rozwiązuje ten problem, albowiem w sprzedaży jest wiele rozmaitych modeli, które doskonale zaprezentują się w wieczorowej odsłonie. Jednym z nich jest naszyjnik z diamencikami lub choker z pereł. Może występować w pojedynczej, a także podwójnej czy nawet potrójnej formie. Równie elegancko prezentują się naszyjniki na welurowej tasiemce, w środkowej części ozdobione dekoracyjną zawieszką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ