Każdy z nas ma swoje wady. Czasami nie przeszkadzają one za bardzo w codziennym funkcjonowaniu. W wielu przypadkach jednak, pomimo ciężkiej pracy i determinacji, złe przyzwyczajenia mogą zepsuć nasze wysiłki i zaprzepaścić szanse w karierze. Podpowiadamy, jak zwrócić uwagę na złe nawyki, nie popełnić błędów i jak odnieść sukces.

Bądź aktywny i nie bój się odzywać w towarzystwie

Niektóre osoby, mają dużą wiedzę i spore umiejętności w danej dziedzinie, ale są chorobliwie nieśmiałe. Jeżeli milczymy w towarzystwie wbijając wzrok w podłogę, nie nawiązujemy nowych znajomości, nie wychylamy się ze swoimi pomysłami, bardzo często po prostu zostaniemy pominięci, nasz głos nie będzie uwzględniany w dyskusjach. Oczywiście, nie każdy musi być bardzo przebojowy – warto jednak przełamywać swoją nieśmiałość i zabierać głos wtedy, gdy mamy coś ciekawego do powiedzenia. To w połączeniu z determinacją i aktywnością zapewni nam sukces!

Oszczędzaj pieniądze

Wiele osób osiąga, co prawda, stosunkowo wysokie zarobki, w praktyce jednak nie jest w stanie zgromadzić większego majątku. Wiąże się to z faktem, że nie oszczędzają pieniędzy. Wydają od razu wszystko, co zarobią (na przykład na markowe ubrania czy elektroniczne gadżety traktowane jako symbol statusu) zamiast oszczędzać je na większe cele i pomnaża. Warto pamiętać o tym, że oszczędzając dbamy o spokojną przyszłość. Na początku warto stworzyć poduszkę finansową na niespodziewane wydatki, a później zbierać pieniądze na większe cele (zakup mieszkania lub samochodu, wygodne życie na emeryturze).

Nie narzekaj tylko działaj

Oczywiście, każdy z nas ma dni, gdy ciężko jest zebrać się do pracy, gdy czujemy się zniechęceni i mamy ochotę po prostu się komuś wyżalić. Ciągłe narzekanie, nawet z powodu najdrobniejszych powodów, nie tylko nie pomoże rozwiązać Twoich problemów, ale i sprawi, że zniechęcisz do siebie innych. Nie udało Ci się? Odpocznij, a później przemyśl sytuację, wyciągnij wnioski na przyszłość i zacznij działać na nowo.

Nie spóźniaj się

Jedna sytuacja, gdy popsuje Ci się samochód lub ucieknie autobus, może zdarzyć się każdemu. Jeżeli jednak notorycznie spóźniasz się, nie świadczy to o Tobie dobrze. W ten sposób okazujesz brak szacunku i lekceważenie swoim współpracownikom i innym osobom, z którymi się spotykasz. Jeżeli często zdarza Ci się spóźniać, warto byś zaczął wychodzić z domu wcześniej. W przeciwnym wypadku inni będą myśleć, że nie traktujesz ich poważnie.

Nie zrażaj do siebie ludzi

Nie bądź kłótliwy i nie pal za sobą mostów. W pewnych sytuacjach, oczywiście, warto postawić wszystko na jedną kartę i zdecydowanie powiedzieć swoje zdanie, czy urwać kontakt z toksyczną osobą. Jeżeli jednak będziemy się sprzeczać o wszystkie drobnostki, wiecznie obrażać i pielęgnować w sobie urazy i palić mosty, zdecydowanie nie pomoże nam to w karierze.

Dbaj o swoje zdrowie

Rozwój kariery wymaga pracy i zaangażowania. Pamiętaj jednak żeby jednocześnie nie zaniedbywać siebie i swoich bliskich. Jeśli stracisz zdrowie, nie będziesz cieszyć się z pieniędzy czy awansu.

http://www.jobston.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ