Jak powinno wyglądać CV?

Proces starania się o nową pracę zwykle przebiega w wielu etapach. W pierwszym z nich znajdujemy interesujące nas ogłoszenie. Wtedy też należy podjąć próbę kontaktu z przyszłym pracodawcą. Jak wiadomo, zdecydowanie odradza się aplikowanie z pustymi rękami. Niegdyś popularną formą było wysłanie życiorysu. Obecnie wskazuje się jednak, że z takiego dokumentu wynikało dla pracodawcy zbyt mało informacji. Dlatego obecnie niemal powszechnie wysyła się CV. Jest to akt, w ramach którego uwzględniamy przebieg swojej kariery zawodowej oraz posiadane kompetencje – zarówno twarde, jak i miękkie. Ponadto możliwe jest uwzględnienie swoich kwalifikacji językowych oraz indywidualnych zainteresowań.

Istnieje wiele stron, w ramach których możemy zaczerpnąć informacji, jak powinno wyglądać CV. W pierwszej kolejności należy wprowadzić zdjęcie oraz dane teleadresowe. Te ostatnie służą pracodawcy jako namiar na nas w przypadku, gdy zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną. Ponadto w sytuacji, gdy posiadamy obszerne wykształcenie w danej dziedzinie, warto wymienić każdą ukończoną szkołę. Nie bez znaczenia pozostają również studia podyplomowe oraz wszelkie ukończone kursy i szkolenia w zakresie, w jakim aplikujemy. Odradza się stanowczo umieszczania informacji na temat szkoleń, które nie mają znaczenia w pracy w danej branży.

Oprócz wykształcenia, niezbędne jest także wskazanie doświadczenia zawodowego. Tutaj również warto ograniczyć się do branży, do której aplikujemy – nikogo nie obchodzi, że smażyliśmy hamburgery w trakcie odbywania studiów dziennych. Konieczne wydaje się być również okresów zatrudnienia. Dzięki temu pracodawca będzie w stanie wyłapać wszelkie luki, które będziemy musieli z nim omówić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Nie należy jednak się tego nadmiernie obawiać, bowiem okazuje się, że jest to najlepsza część rekrutacji. To właśnie tam mamy po raz pierwszy możliwość zaprezentowania swoich kompetencji miękkich oraz predyspozycji do wykonywania pracy, o jaką się staramy.

sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta
Następny artykułZapomnieć o byłym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ