Zapomnieć o byłym

Jeżeli stawiasz sobie pytanie, jak zapomnieć o byłym to znaczy, że właśnie znalazłaś się na rozdrożu. No i dobrze. Jest to idealny moment by coś ze sobą zrobić. Zadbać o siebie. Zastanów się, na pewno jest coś, co zawsze chciałaś robić, a nie miałaś czasu, motywacji. Teraz jest ten moment. Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna. Jak zapomnieć o byłym? Znajdź sobie jakieś zajęcie, pasję. Zrób coś nieoczekiwanego. Najgorsze, co możesz zrobić w tym momencie, to siedzieć, wspominać i płakać. Chociaż nie to nie jest najgorsze. Najgorsze było by wydzwanianie do byłego, proszenie o spotkanie, błaganie o jakikolwiek kontakt. W żadnym razie nie możesz tego zrobić. Musisz zawalczyć o siebie. To on musi czuć, że coś stracił. To jemu musi być żal. Nawet jeżeli to on podjął decyzję o rozstaniu. A może przede wszystkim wtedy, gdy to on zdecydował się odejść.
Na pytanie jak zapomnieć o byłym niektórzy odpowiadają „ znaleźć następnego”. Osobiście nie jestem zwolenniczką takiej metody. Musisz uporządkować to co masz w głowie. Nie możesz wchodzić w następny związek, gdy nie uporządkowałaś swoich uczuć. Taki związek jest skazany na porażkę. Nigdy nie będziesz wiedziała dlaczego jesteś z tym człowiekiem? Dlatego, że go kochasz? Może dlatego, że nie umiesz być sama? Może tylko chciałaś zemścić się na byłym? To nie jest dobra motywacja do rozpoczęcia kolejnego związku. W ten sposób możesz skrzywdzić siebie i inną osobę. Narazisz się na powtórkę z historii. Znowu będziesz cierpiała. Po co?
Mówi się też, że czas leczy rany. To prawda. Czas wszystko łagodzi. Jak zapomnieć o byłym? Uporządkować siebie. Przeczekać falę emocji, która będzie zalewała cię w pierwszym momencie po rozstaniu i zaburzała twój osąd sytuacji. Wyciszyć się. I rozpocząć od nowa. Życie płynie dalej i co chwilę daje nam nowe szanse. I możliwości. Trzeba tylko umieć je zauważyć i wykorzystać. Czas uleczy rany. A jutro na pewno wstanie słońce, będzie nowy dzień. I za moment pytanie jak zapomnieć o byłym przestanie być istotne. Jakim byłym?

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ