Jak przygotować się przybycie kota do domu

Koty to świetne zwierzaki. Potrafią wnieść wiele ciepła do naszego domu. Jeśli zdecydowaliśmy się powiększyć naszą rodzinę o małego futrzaka, powinniśmy na jego przybycie odpowiednio się przygotować. Co zrobić, aby kot poczuł się u nas jak u siebie? Co warto kupić przed jego przybyciem?

Podstawowe akcesoria

Potrzebne będą oczywiście miski i pokarm. Będzie on się różnił w zależności od rasy czy wieku zwierzaka. Jeśli nasz kot nie będzie wychodził na dwór załatwiać swoje potrzeby, powinniśmy zaopatrzyć się w kuwetę i żwirek. Ustawmy ją w kameralnym miejscu, do którego nasz pupil będzie miał łatwy dostęp o każdej porze. Warto wybrać taką z filtrem lub dokupić jeszcze neutralizator zapachów.

Zwierzak powinien mieć swoje miejsce

Nasz zwierzak powinien mieć także swoje miejsce. Warto zorganizować mu przynajmniej dwa legowiska, w zależności od tego jaką przestrzeń mamy do dyspozycji. Koty lubią przebywać na wysokości. Dobrym pomysłem jest zatem zakup płaskiego legowiska i umieszczenie go np. na szafie w salonie. Nasz kot będzie wtedy miał dobry widok na wszystko, co się wokół niego dzieje. Pozwoli mu się to lepiej oswoić z nowym otoczeniem.

To jakie legowisko będzie najlepsze dla naszego kota powinien zdecydować on sam. Musimy uzbroić się pod tym względem w cierpliwość. Każdy kot ma swoje własne upodobania. Dobrym wyborem na początek będzie legowisko w kształcie kociego domku lub budki. Takie legowiska zapewniają zwierzęciu komfort. Dodatkowym plusem jest ich atrakcyjny wygląd. Będą pięknie prezentować się w każdym salonie. Zaraz po wejściu do mieszkania będzie wiadomo, że mieszka tu jakiś zwierzak.

Drapak zabezpieczy nasze meble

Jeśli chcemy, aby nasza kanapa czy inne meble pozostały w nienaruszonym stanie, jak najszybciej powinniśmy zaopatrzyć się w drapak. Jest to podstawa, żeby nauczyć kota dyscypliny. Warto pokazać kotu jak z niego korzystać. Jeśli nasze mieszkanie jest duże możemy zdecydować się na więcej niż jeden. Wybór jest ogromy. Możemy postawić na jeden mały, żeby zwierzak się z nim oswoił i nauczył do czego służy.

Duży drapak wyposażony w hamak czy drabinki posłuży również jako świetne miejsce do zabawy czy odpoczynku. Kot może początkowo bać się i nie wiedzieć jak z niego korzystać. Należy wtedy sprawdzić czy nie stoi on przypadkiem w miejsku, które z jakiegoś powodu zwierzakowi nie odpowiada. Warto postawić drapak w pobliżu okna, koty lubią wylegiwać się na słońcu. Możemy też spróbować spryskać go kocimiętkom, powinno to zachęcić kota. Nie należy łatwo się poddawać. Drapak zarówno nam jaki kotu przyniesie sporo korzyści.

Zaopatrując się w te niezbędne kocie akcesoria, takie jak https://www.keko.pl/pol_m_Koty_Dom-i-ogrod_Drapaki-legowiska-i-hamaki_Tanie-drapaki-dla-kotow-1385.html, nie zapomnijmy o zabawkach. Koty uwielbiają różnego rodzaju wędki i sznurki. Sprawdzą się także piłeczki czy myszki. Niektóre z nich nasączone są kocimiętkom, co powinno ułatwić zwierzakowi zadomowienie się. Znajdźmy czas na wspólną zabawę, pozwoli to zbudować nam silną relację. Kot bawiąc się wyładuje stres związany z przeprowadzką i poznawaniem nowego miejsca. My również spędzimy miło czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ