Wypadanie włosów

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadające włosy to olbrzymi problem, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Piękne włosy mogą być ważnym atutem naszej urody, podkreślają nasz styl i osobowość, sprawiają że czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Utrata tego elementu naszego wyglądu to dla większości z nas rzecz niewyobrażalna, niestety jednak czasem dochodzi do takich sytuacji. Dlaczego? Powodem mogą być m.in uwarunkowania genetyczne. Jeśli nasz ojciec i dziadek mieli problemy z włosami, istnieje duża szansa, że my też będziemy się z tym zmagali. Niektóre leki w swoich skutkach ubocznych też mają siłę osłabiania naszej fryzury, zwłaszcza przyjmowane przed długi czas. Rozliczne choroby to jednak jeden z najczęstszych problemów, które powodują u nas osłabienie skóry głowy i wypadanie dużej ilości włosów. Mogą to być te zakaźne, układowe, lub po prostu – choroby samych włosów. Niezależnie od ich nazwy, skutek jest ten sam na głowie zostaje nam ich już coraz mniej.

Co stosować na wypadające włosy?

Z wypadającymi włosami możemy radzić sobie na różne sposoby. Problem może być wywołany przez naszą złą dietę – czasem w naszym organizmie są duże braki mikroelementów i substancji potrzebnych komórkom skóry głowy do utrzymania zdrowia. Warto wtedy zmienić nasz dotychczasowy sposób odżywiania – zaopatrzyć organizm w sporą dawkę żelaza, potasu, witamin A, C, B. Pomogą nam w tym takie produkty spożywcze jak kasze, warzywa strączkowe czy owoce. Innym sposobem są odpowiednie suplementy diety, zwłaszcza cynk, skrzyp polny czy witamina B. Możemy też stosować profesjonalne dermokosmetyki umacniające korzeń włosa oraz łagodzące podrażnienia skóry głowy. Naturalne i możliwe do wykonania w domu sposoby na wypadanie włosów to maseczki z żółtek jaj czy miodu, awokado lub oleju kokosowego.

Gdy żaden sposób nie zadziałał

Czasami jednak sytuacja jest na tyle poważna, iż powyższe metody zahamowania wypadania włosów mogą okazać się niewystarczające lub całkiem nieskuteczne. Warto wtedy na poważnie przemyśleć rozwiązanie problemu, polegające na przeszczepie włosów. W pierwszej chwili może to brzmieć dla nas nieco niepokojąco i zbyt poważnie, jednak na szczęście nie mamy się czego obawiać. Decydując się na przeszczep włosów warto wybrać opcję Kliniki ELITE (www.elite.waw.pl/przeszczep-wlosow-Artas-iX/), która oferuje nam swoje najnowocześniejsze urządzenie – robota Artas ix. Ten sprzęt najnowszej generacji stał się już hitem w leczeniu problemu łysienia w Stanach Zjednoczonych, teraz nareszcie możemy skorzystać z jego usług także w naszym kraju. Firma Restoration Robotisc wprowadziła swojego robota na rynek polski w 2019 roku i od tej pory każdy przeszczep włosów dokonany za jego pomocą jest już nie tylko bardzo skuteczny ale przede wszystkim niezwykle komfortowy dla pacjentów. Praca robota, zastępującego w swym zadaniu człowieka, daje gwarancję największej precyzji wykonania a także eliminuje ryzyko popełnienia błędu, jaki mógłby przytrafić się klasycznemu chirurgowi. Dzięki temu pacjent przychodząc do kliniki ma świadomość, że jest całkowicie bezpieczny, a niedługo potem może już się cieszyć ze swoich nowych włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ