salon

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń mieszkania. Jest to miejsce spotkań z rodziną oraz gośćmi, dlatego bardzo ważne jest aby z najwyższą dbałością dopracować jego wystrój, umilając tym samym przebywanie w nim domowników oraz wszystkich odwiedzających. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

Podstawowe elementy wyposażenia salonu

Podstawowymi elementami, jakie muszą znaleźć się w każdym salonie to meble. W zależności od ich funkcji, dzielimy je na meble do części jadalnej, wypoczynkowe oraz szafy i komody odpowiadające za dekorację tego pomieszczenia. Wybór mebli nie należy do najłatwiejszych. Bogata oferta producentów dostępna przede wszystkim w internecie a także coraz liczniej powstające lokalnie markety z wyposażeniem domu mogą przyprawić o zawrót głowy przyszłych właścicieli. Przy wyborze oprócz stylu mebli i własnych upodobań, należy także wziąć pod uwagę praktyczność produktów. Na przykład wybierając stół, dobrze jest zdecydować się na taki, który po rozłożeniu będzie wystarczająco duży by ugościć całą rodzinę podczas uroczystości, kanapa powinna być przede wszystkim wygodna, a nowoczesna komoda do salonu, nie tylko ładna ale także praktyczna, czyli taka, w której będzie można pochować liczne drobiazgi.

Dekoracje w salonie

Po dokonaniu wyboru odpowiednich mebli, należy skupić się na dodatkach. W tym przypadku najważniejsze są dekoracje ścian, do których zaliczyć można obrazy, a także szczególnie lubiane w ostatnich latach plakaty naścienne, które nie tylko podkreślają wystrój, ale też dzięki swoim unikalnym grafikom i tekstom pozwalają scharakteryzować mieszkańców, a nawet pobudzić do refleksji. Idealnie byłoby gdyby nowoczesna komoda do salonu umożliwiła ustawienie na niej ramek z rodzinnymi zdjęciami. Kolejnym ważnym elementem wystroju jest odpowiednia aranżacja okna, która daje bardzo dużo możliwości dzięki zróżnicowanym produktom, takim jak np. rolety o różnego rodzaju budowie, kolorystyce, czy firany i zasłony z różnych gatunków materiałów oraz z możliwością upięcia na różne sposoby. Ogromną popularnością cieszą się w ostatnich czasach także dekoracje wykonane własnoręcznie. Ręcznie uplecione z wełny czesankowej koce dekoracyjne, czy poduszki i dywany robione na szydełku ze sznurka to hit mody.

Widok z kanapy, jakim jest elegancki stół i krzesła a obok nowoczesna komoda do salonu, nad którą wiszą ciekawe plakaty lub zdjęcia rodzinne, stylowa lampa wolnostojąca, która emituje ciepłą barwę światła, wszystko to, opatrzone w oryginalne dodatki, wywołuje uczucie zadowolenia, wprowadzając w niezwykły klimat mieszkania. Dlatego tak ważnym jest, aby zadbać o każdy element wystroju salonu.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ