PlayStation 5 czy Xbox series X

Premiery konsol nowej generacji (PlayStation 5 oraz Xbox series X) zbliżają się wielkimi krokami. Wciąż jednak wielu graczy nie podjęło decyzji, którą konsolę do gier wybrać.

  1. PlayStation 5 – nowa konsola od Sony
  2. Najnowszy Xbox series X od Microsoftu

Chociaż nowe sprzęty Sony i Microsoftu mają zbliżone parametry, każdą z nich wyróżnia coś wyjątkowego, czego nie oferuje rozwiązanie konkurencji. Przygotowaliśmy więc krótki poradnik, który może ułatwić ci wybór konsoli najlepiej odpowiadającej twoim potrzebom.

PlayStation 5 – nowa konsola od Sony

Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie Sony w branży konsol (pierwsza odsłona PlayStation miała premierę w 1994 roku, natomiast Xbox pojawił się dopiero w 2002 roku) trudno uwierzyć w to, że pomimo zbliżającej się premiery, w sprawie PS5 firma wciąż udostępniła tak niewiele. Niezaprzeczalnym argumentem przemawiającym za wybraniem tego sprzętu jest możliwość korzystania z technologii VR. Tym samym zakup konsoli i dedykowanych okularów jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem dla graczy, którzy chcieliby odkryć tytuły zaprojektowane z myślą o 3D. W nowym PlayStation znajdzie się bardzo szybki dysk SSD, co skróci czas uruchamiania gier oraz ładowań towarzyszących rozgrywce. Sony zapowiada również zastosowanie innowacyjnego układu audio, który pozwoli graczom w większym stopniu wczuć się w każdą z gier. Nie da się jednak zaprzeczyć, że Sony posiada ogromne grono bardzo oddanych fanów. Są to gracze, którzy wybiorą sprzęt z logo Sony bez względu na to, czy konsola będzie lepsza od modelu konkurencji, czy nie. Biorąc pod uwagę dotychczasową politykę wydawniczą gracze, którzy wybiorą PlayStation 5, będą mieli do dyspozycji większą liczbę tytułów wydanych na wyłączność na sprzęt Sony. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml, gdzie w dniu premiery będzie można również złożyć zamówienie.

Najnowszy Xbox series X od Microsoftu

Nowa propozycja konsoli od Microsoftu zostanie wyposażona w lepsze (mocniejsze) podzespoły, a dodatkowo – przynajmniej zdaniem wielu internautów – ma ciekawszy wygląd. Microsoft postawił na minimalistyczny wygląd konsoli, która wygląda jak czarny sześcian. Można ją więc wstawić zarówno do pokoju gracza, jak i salonu urządzonego w luksusowym stylu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w przeciwieństwie do Sony, Microsoft gra w otwarte karty i udostępnił wiele szczegółów związanych z nadchodzącą konsolą. Można więc wywnioskować, że jest pewny swojego nowego sprzętu. Już poprzednie modele konsoli Xbox chwalone były przez graczy i recenzentów za świetnie dopracowany kontroler. Ulepszona wersja, którą przedstawiono na udostępnionych dotychczas materiałach, prawdopodobnie utrzyma ten trend. Chociaż Xbox nie oferuje wsparcia dla technologii VR, gracze zawsze mogą korzystać z kompatybilności wstecznej. Przekłada się to na duże oszczędności, zwłaszcza jeżeli ktoś regularnie wraca do swoich ulubionych gier. Wystarczy więc, że kupiło się jakiś tytuł wydany na konsolę poprzedniej generacji, a będzie można go uruchomić na Xbox series X. Zgodnie z informacjami udostępnionymi na stronie https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml, nowa odsłona Xbox ma być aż 4 razy bardziej wydajna niż poprzednia konsola firmy Microsoft.

Co zatem wybrać, aby być zadowolonym z nowej konsoli? Najlepiej poczekać do premiery i na bieżąco sprawdzać informacje udostępniane przez Sony oraz Microsoft. Może się okazać, że któraś z firm jeszcze zaskoczy graczy i zaprezentuje rozwiązania niespotykane u konkurencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ