Jak ubierają się polscy mężczyźni

O ile Polki uznawane są nie tylko za jedne z najpiękniejszych kobiet na całym świecie, to docenia się również ich styl ubierania się. Niestety, wciąż nie można tego powiedzieć o polskich mężczyznach, których garderoba nadal pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, wiele się w ostatnim czasie zmieniło i trzeba przyznać, że Polacy zwracają coraz większą uwagę na codzienny outfit, natomiast wciąż jest nad czym pracować.

Styl polskiego mężczyzny

Polacy uwielbiają styl sportowy, natomiast warto zauważyć, że już jakiś czas temu porzucili klasyczne dresy i zakładają raczej elementy garderoby zgodne ze stylem streetwear. Noszą męskie koszulki sportowe, ale dobierają do nich zazwyczaj jeansy lub chinosy. Ma być swobodnie, na luzie, ale kanony mody mają drugorzędne znaczenie.

Tylko nieliczni lubią bawić się modą i rzeczywiście znają obowiązujące trendy. W Polsce nadal zwraca się ogromną uwagę na opinię osób trzecich i wydaje się, że wszelkie modowe wariacje przewidziane są raczej dla kobiet. Panowie mają wybierać raczej stonowane, klasyczne outfity, inaczej są narażeni na hejt. Daleko nam jeszcze do postrzegania codziennego wizerunku rodem z Zachodu, gdzie panuje zupełna dowolność, a ubiór może wyrażać osobowość, a nawet poglądy.

Kto ubiera polskich mężczyzn?

Pewnie Cię zaskoczymy, ale okazuje się, że to panie najczęściej ubierają swoich partnerów. Dlaczego więc nadal ich codzienna garderoba pozostawia wiele do życzenia, jeśli Polki mają świetny gust? Wynika to głównie z zachowawczości, bo również kobiety kompletując ubrania dla swoich mężczyzn, kierują się raczej klasyką. Jeśli nabywane są nieco bardziej ekstrawaganckie rzeczy, mężczyzna po prostu ich nie zakłada. Jeszcze do niedawna szaleństwem było noszenie trampek do garnituru, całe szczęście, że dzisiaj ten kanon mody jest już standardem i nie budzi zdziwienia.

Męskie ubrania dobrej jakości

Nie ma jednak wątpliwości, że męskie ubrania są naprawdę świetnej jakości. O ile panie ubierają się bardzo często na wyprzedażach, a ich szafy dosłownie pękają w szwach, garderoby mężczyzn są raczej minimalistyczne, ale za to lepsze gatunkowo. Statystyczny Polak jest w stanie wydać na ubranie więcej, bo na taki shopping wybiera się rzadziej. Niczym niezwykłym jest też posiadanie kilku dokładnie takich samych t-shirtów czy par spodni. Jeśli są dobrej jakości i z kolekcji basic, mężczyźnie zupełnie to nie przeszkadza.

To właśnie na jakość stawiają panowie, bez znaczenia jest to, czy wybierają ubranie sportowe na trening, a może koszulę do pracy. Nie lubią ubrań niewygodnych, sztywnych, zbyt obciskających, prowadzących do nadpotliwości, po prostu ze sztucznego materiału. W ich szafie znajdziemy multum ubrań z organicznej bawełny, a latem świetnie sprawdza się len.

Dobrą informacją jest to, że styl ubioru statystycznego Polaka zmienia się i coraz szybciej gonimy światowe trendy mody. Być może już niedługo polska para zostanie okrzyknięta idealnym wzorem do naśladowania w ramach codziennego outfitu?

[Głosów:6    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ