Szafki mają ogromny wpływ na wygląd łazienki, a dodatkowo są niezbędnym meblem, który pozwala na utrzymanie porządku. Jeśli planujesz remont lub urządzasz swoje nowe mieszkanie, to może przytłoczyć Cię ilość dostępnych na rynku szafek stojących do łazienki. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny model, to sprawdź, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Dopasuj szafkę stojącą do łazienki

Mebel powinien być spójny z ogólnym stylem i charterem wykorzystanym w łazience, jednak najważniejsze jest umiejętne zagospodarowanie przestrzeni – podkreślają eksperci z topsanit.pl. Poświęć chwilę na zastanowienie się, jakie miejsca w Twojej łazience generują najwięcej problemów, a których nie możesz korzystać np. z powodu skosów – to pomoże Ci wybrać najlepszą konfigurację, materiał, głębokość półek i styl szafki stojącej.

Projektowanie łazienki jest jednym z trudniejszych zadań, ponieważ pracujesz z mniejszą przestrzenią, a dodatkowo prawie wszystko będzie miało w mniejszym bądź większym stopniu kontakt z wodą. Dlatego dopasowanie estetycznej, a zarazem funkcjonalnej i wytrzymałej szafki stojącej do łazienki jest wyjątkowo absorbującym zadaniem.

Wybierz swój styl i dopasuj go do swoich potrzeb

Możesz wybierać pomiędzy stylem klasycznym, nowoczesnym czy renesansowym. Również kolory szafek stojących do łazienki są niezwykle zróżnicowane. Podobnie przedstawia się kwestia wykorzystywanych materiałów – znajdziesz tu zarówno meble wiklinowe, jak i szklane czy metalowe.

Musisz jednak pamiętać o tym, aby wygląd nie rozpraszał Cię od najważniejszego celu szafki stojącej w łazience – przechowywania rzeczy. Na szczęście dzisiejsze meble są mistrzami organizacji, z coraz większą liczbą udogodnień. Posiadają wbudowane przegródki na szuflady, tace kosmetyczne czy osobne stojaki na urządzenia, takie jak suszarki do włosów i elektroniczne szczoteczki do zębów.

Szafka stojąca może być zatem traktowana jako piękny mebel i swoiste dzieło sztuki, jednak z drugiej strony nie powinna być jednak bezużyteczna. Zdecyduj się więc na model, który posiada liczne szuflady lub inne funkcje, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Jeśli chcesz trzymać w niej szlafroki, to niech posiada haczyki na wieszaki, jeśli ma służyć jako główne miejsce do przechowywania kosmetyków, to niech ma wiele różnych półek, koszyczków i pojemników.

Podążanie za trendami

Funkcja utrzymywania porządku to nie jedyny trend dotyczący stojących szafek w łazienkach. Oświetlenie jest również w centrum uwagi, a więc znajdziesz coraz więcej szaf z lampkami LED i innymi formami wbudowanego oświetlenia.

Kolejny trend łączy się z przekształcaniem nowoczesnych łazienek w przestrzeń do wypoczynku, bardziej przypominającą relaksujący styl spa niż sterylny pokój. Dlatego też coraz modniejsze są szafki, które można dopasować do reszty domu lub chociażby do piętra. Pozwala to uzyskać spójność i jest szczególnie ważne w przypadku łazienek otwartych,  połączonych z sypialnią.

Więcej na: https://www.topsanit.pl/pl/c/Szafki-stojace/114

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ