Jak wysłać paczkę kurierem

W dzisiejszych czasach możesz wysłać paczkę pod dowolny adres bez wychodzenia z domu. Pomoże ci w tym nasz kurier, który ją odbierze i szybko dostarczy do wskazanego przez ciebie odbiorcy. To wygodne i oszczędnościowe rozwiązanie. Dowiedz się, jak można wysłać paczkę kurierem!

Nadawanie paczek z dowolnego adresu zaczyna być dzisiaj coraz powszechniejszym zjawiskiem. Zamawianie kuriera do domu to pewność, że w kilka minut, bez zbędnych formalności, paczka zostanie odebrana – wszystkie potrzebne informacje na ten temat znajdziesz na stronie internetowej. Dzięki temu zaoszczędzisz przede wszystkim na czasie. Kilka kliknięć zamiast stania w kolejce w punkcie nadania? Co ty na to?

Spakuj dobrze przesyłkę

Skoro decyzja o wysłaniu przesyłki kurierskie za pośrednictwem kuriera jest już podjęta, to musisz swoją przesyłkę odpowiednio przygotować. Co należy zrobić? Po pierwsze, trzeba znaleźć opakowanie, które będzie wytrzymałe i nie zniszczy się w czasie transportu. Jeśli są na nim inne, już nieaktualne etykiety kurierskie lub naklejki, trzeba je usunąć, aby nie wprowadzały w pracowników obsługi. Karton lub pudełko powinno być zawsze dopasowane do zawartości. Jeśli chcesz wysłać przedmioty o niestandardowych wymiarach i kształtach, wskazane są opakowania nieco większe. Wówczas dodatkowo warto wykorzystać także folię bąbelkową lub inny materiał, który zamortyzuje wstrząsy. Jeśli wysyłasz kilka przedmiotów, lepiej zawinąć każdy z osobna. Do zaklejenia paczki użyj mocnej taśmy przeznaczonej do przesyłek. Jeśli zamierzasz nadać rzecz wykonaną ze szkła, to dla bezpieczeństwa naklej etykietę „Uwaga szkło”. A kiedy przesyłka będzie przygotowana, to dokładnie ją zmierz. Jest to bardzo ważne, gdyż pomyłka w określeniu gabarytów może kosztować cię dodatkową opłatę.

Nadanie przesyłki kurierem

Przygotowanie oraz nadanie przesyłki kurierem nie jest skomplikowanym procesem. Zacząć trzeba od wypełnienia specjalnego formularza, w którym określa się wszystkie wymiary paczki: długość, szerokość, głębokość oraz masę. Cennik transportu paczek określonej wielkości znajdziesz na naszej stronie. Dzięki temu będziesz znać orientacyjny koszt nadania paczki, zanim dokonasz niezbędnych formalności. W formularzu trzeba także zaznaczyć, czy opakowanie zewnętrzne ma standardowy, czy niestandardowy kształt. Ponadto podaje się tu zawartość przesyłki oraz swoje dane (jako nadawcy) oraz odbiorcy. W tym ostatnim przypadku wymagane jest imię, nazwisko, adres, e-mail lub opcjonalnie nazwa firmy.

List przewozowy intuicyjnie przygotujesz przy pomocy Menedżera Paczek w dowolnym dla siebie miejscu. Po wypełnieniu danych należy jeszcze uiścić opłatę np. przelewem bankowym. Zostanie ona wyliczona po uzupełnieniu wszystkich informacji. Etykietę z danymi przesyłki należy wydrukować najlepiej w dwóch egzemplarzach – dzięki temu będziesz mieć potwierdzenie nadanie paczki. Bez tego dokumentu kurier nie odbierze przesyłki. Podczas wypełniania danych wskazujesz mu też miejsce oraz termin odbioru twojej paczki. Po nadaniu przesyłki pozostaje ci już tylko jej monitorowanie. Informacje o tym, gdzie się aktualnie znajduje i kiedy przewidywane jest jej doręczenie do odbiorcy, możesz śledzić na stronie firmy.

Możesz więc bez wychodzenia z domu szybko wysłać przesyłkę, która ma szansę już następnego dnia roboczego trafić w ręce adresata. Przed każdą wysyłką warto sprawdzić jeszcze raz wszystkie dane, aby uniknąć potem niepotrzebnych nieprzyjemności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ