Jak zadbać o komfortowy, zdrowy sen

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o higienie snu. Pod tym pojęciem kryje się dbałość o odpowiednie warunki do komfortowego, nocnego wypoczynku. Jest to z kolei ważne dla regeneracji organizmu, jego prawidłowego funkcjonowania oraz samopoczucia. Jakość snu przekłada się na każdą dziedzinę życia, począwszy od zawodowego po prywatne. Jak więc o niego najlepiej zadbać?

Przygotowanie sypialni – najważniejsze zasady

O zdrowym śnie warto pomyśleć już na etapie urządzania sypialni. Najlepiej, żeby była ona pomalowana w spokojne, stonowane kolory. Dobrym rozwiązaniem będą też rolety lub zasłony w oknach, które osłonią je przed światłem słonecznym. W sypialni nie powinno znajdować się zbyt dużo elementów, które niepotrzebnie mogą rozpraszać uwagę. Nie można też zapominać o takich podstawach jak codzienne wietrzenie pomieszczenia i zadbanie o temperaturę: nie może być ona zbyt wysoka. Inne, ważne elementy to również wygodny materac i pościel. Materac powinien być przy tym ergonomiczny i dostosowany do upodobań i stanu zdrowia (nie każdy może spać na miękkim materacu). Co z wypełnieniem pościeli i poduszek? Ostatnio dużą popularnością cieszą się wypełnienia naturalne i ekologiczne, które przynoszą wiele korzyści zdrowotnych.

Ekologiczne wypełnienie poduszki – dlaczego warto?

Wygodne ułożenie głowy umożliwia szybsze zaśnięcie, a także sprawia, że sen jest głębszy i spokojniejszy. I właśnie z tego powodu, warto nieco więcej czasu poświęcić na poszukiwania najlepszej poduszki. Naturalne wypełnienie sprawdzi się tu zaś znakomicie. Dlaczego? Dostosowuje się ona bowiem do ciała. Na takiej poduszce można wygodnie spać w każdej pozycji, a jej grubość za każdym razem dopasowuje się do potrzeb danej osoby. Doskonałym przykładem będą te poduszki: https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/. Takie wypełnienie jak np. łuski gryki posiada też właściwości termoregulacyjne, co oznacza że przyjemnie ogrzewa w zimne dni i chłodzi latem. Są lekkie i delikatne, a wybierając np. wypełnienie z dodatkiem lawendy można też liczyć na dodatkowe korzyści, jak choćby większy relaks i odprężenie. Ważne jest też ich działanie antyalergiczne, przez co mogą na nich spać również najmłodsi. To gwarancja spokojnego i zdrowego snu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ