Jaką ławeczkę treningowa wybrać?

Bardzo prosta w budowie, zajmuje niedużo miejsca, a daje wiele możliwości treningowych. Taka jest właśnie ławeczka do ćwiczenia różnych partii mięśni, a szczególnie wykorzystywana do popularnych brzuszków.

Co chcesz osiągnąć?

Wiele osób kupując ławeczkę nie ma ogólnego pojęcia o jej przeznaczeniu. Tymczasem duże znaczenie ma kwestia intensywności ćwiczeń i rzeźbienia wybranej partii ciała. Początkujący amatorzy, którzy chcą trenować okazjonalnie, wykonując niezbyt wymagajcie ćwiczenia na różne partie ciała powinni wybrać ławeczkę regulowaną. Można ja dopasować idealnie do swoich potrzeb, komfortowe oparcie i blokadę na nogi.

Drugi typ ławeczki preferowany przede wszystkim przez panów to sprzęt pod sztangę, na którym można ćwiczyć wszystkie partie ciała. Regulacja  w poziomie, możliwość ustawienia wysokości stojaków oraz dodatkowy osprzęt (na wyposażeniu ławki lub do kupienia) to bardzo ważne cechy skośnej ławeczki.

Warto też wymienić ławeczkę skośną, która służy generalnie do rzeźbienia mięśni brzucha. To chyba najprostszy model, tego typu sprzętu sportowego, ponieważ ma nieskomplikowaną budowę i zajmuje mało miejsca po złożeniu. Dołączone do ławeczki linki i uchwyty antypoślizgowe pozwalają na efektywny trening innych partii ciała.

Na co zwracać uwagę przy zakupie ławeczki?

Wystarczy wejść na stronę internetową jednego ze sklepów internetowych oferujących duży wybór ławeczek treningowych, np. tutaj: https://kelton.pl/pol_m_WYPOSAZENIE-SILOWNI_LAWKI-DO-CWICZEN-477.html, aby zobaczyć, jak wiele ciekawych rozwiązań można wybrać. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na gabaryty ławeczki, ponieważ nie do każdego wnętrza zmieści się duży sprzęt sportowy. Wtedy trzeba  zdecydować się na łąwkę składaną, która nie będzie zajmowała wiele miejsca po złożeniu. 

Druga ważna kwestia to jakość wykonania. Dobre, wytrzymałe materiały, szczególnie tapicerka ławeczki, zapewnią komfort ćwiczeń i trwałość sprzętu na długie lata. Nie może być mowy o niewygodzie podczas treningu, wynikającej ze słabej jakości poszycia ławki, co może wywoływać ból i otarcia.

Jeśli ktoś chce zaopatrzyć się w ławeczkę do trenowania różnych partii ciała, to powinien kupić sprzęt wielofunkcyjny, o rozbudowanej regulacji. Często ławeczki są wyposażone w dodatkowe akcesoria, ale wielokrotnie nie i trzeba sobie je dokupić wedle uznania. Mogą to być różnego rodzaju linki, uchwyty, modlitewniki (podparcie do treningu mięśni ramion), miejsce na hantle, dźwignia do ćwiczenia mięśni nóg czy rozpiętki wspomagające trening różnych partii ciała.  

Wybór jest naprawdę duży. Ważne, aby zakup dawał wiele radości, spilśniał swoje zadanie w stu procentach i był w pełni bezpieczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ