Ważnym elementem naszego wspaniałego ogrodu jest trawnik. Kwiaty, drzewa czy inne krzewy i winorośle dodają uroku oraz charakteru naszym ogrodom czy działkom, lecz całość dopełnia przepiękny zielony trawnik. By nasz trawnik miał zdrowy, soczysto zielony wygląd musimy o niego oczywiście dbać. Trawa potrzebuje wielu witamin i składników odżywczych, tak jak nasz organizm. By dodać mu tej witalności musimy co jakiś czas używać nawozu. Więc jaki nawóz na trawnik wybrać, tak by spełnił dobrze swoją rolę?

Jaki nawóz na trawnik wybrać?

Na wiosnę można użyć dojrzałego kompostu. Rozprowadza się na powierzchni murawy około jednego centymetra grubości takiego kompostu. Jest to na pewno dobry i ekologiczny sposób poprawienia jakości Twojego trawnika. Wszelkie odpadki z Twojego domu czy ogrodu powinieneś umieszczać w specjalnym miejscu, przeznaczonym do produkowania kompostu. Dzięki takiemu kompostowi, Twoje rośliny zdobędą wielką ilość witamin, a to co chciałeś do tej pory wyrzucać, znajdzie swoje nowe miejsce i zadanie. Nie tylko kompostem można nawozić trawnik. W sklepach ogrodniczych znajdziemy nawozy mineralne. Posiadają one specjalnie dopasowane składniki tak, by Twoja gleba miała jak najlepszej jakości warunki.Nawozy mineralne zawierają bardzo dużo azotu, który sprzyja szybszemu wzrostowi zdrowych oraz intensywnie zielonych liści. Takiego nawozu używa się na przełomie marca i kwietnia, czyli wtedy, kiedy wegetacja się jeszcze nie rozpoczęła. Następnie należy powtarzać cały proces dwa lub nawet trzy razy na koniec wiosny i latem. Na opakowaniu takiego nawozu na trawnik, jest dostępna informacja o tym, jak należy stosować dany nawóz. Istnieją również nawozy wolno działające. Są one proste oraz wygodne w użyciu. Takie nawozy są w postaci małych granulek, które z czasem są powoli uwalniane – wraz z wykorzystaniem substancji przez rośliny. Wystarczy rozsypać je na trawniku wiosną. Zazwyczaj nie trzeba powtarzać tego procesu i wystarczy tylko raz w roku. Możesz również zdecydować się na wieloskładnikowe nawozy uniwersalne, jeżeli posiadasz więcej czasu lub zamiłowanie do takiego zajęcia. Stosuje się je co cztery do sześciu tygodni. Czasami ciężko jest wybrać jaki nawóz na trawnik będzie dla nas odpowiedni.

Jaki nawóz na trawnik najlepiej się sprawdzi?

Wszystko zależy od tego, jaką glebę oraz jaki rodzaj trawy chcesz zasiać w swoim ogródku – wtedy dowiemy się jaki nawóz na trawnik będzie dla nas najlepszy. Jeżeli nie wiesz jaki rodzaj byłby dla Ciebie najlepszy, skonsultuj się ze sprzedawcą w sklepie ogrodniczym lub osobą, której hobby jest właśnie ogrodnictwo.

http://www.greenstyl.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ