Jakie mierniki Fluke mogą przydać sie elektrykowi?

0
339

Podstawowym narzędziem diagnostycznym, jakim na co dzień posługuje się niemal każdy elektryk, jest multimetr cyfrowy. To uniwersalny miernik wyposażony w wiele funkcji, które pozwalają analizować podstawowe parametry prądu elektrycznego. Mierniki Fluke to zarówno profesjonalne multimetry z przydatnym osprzętem, czego doskonałym przykładem są multimetry cęgowe, jak i bardziej zaawansowane urządzenia, w tym skopometry, kamery termowizyjne, pirometry i wiele innych.

Multimetry z oferty firmy Fluke

Do pomiaru podstawowych parametrów prądu elektrycznego, w tym wartości natężenia, napięcia i oporu powszechnie wykorzystywane są uniwersalne urządzenia multifunkcyjne określane nazwą multimetrów cyfrowych. Wśród multimetrów Fluke znaleźć można zarówno urządzenia dysponujące podstawowym zakresem funkcji, jak i bardziej rozbudowane mierniki cęgowe, których używa się do wykrywania awarii i wykonywania napraw układów elektrycznych, do testowania obwodów, przy wykonywaniu przeglądów i konserwacji układów elektrycznych. Cyfrowe mierniki Fluke zapewniają dużą precyzję pomiarów i łatwość ich przeprowadzania. To sprzęt nowoczesny i wielofunkcyjny, bezproblemowy w obsłudze, trwały i charakteryzujący się niską awaryjnością. Co ważne, cyfrowe multimetry wyposażone są w czytelne wyświetlacze i funkcję pamięci, dzięki czemu wyników pomiarów nie trzeba zapisywać na kartce i w każdej chwili można do nich wrócić.

Kamery termowizyjne i lokalizatory przewodów

W pracy elektryka wykorzystywane są nie tylko podstawowe narzędzia diagnostyczne, w tym multimetry, próbniki i testery napięcia, ale także sprzęt bardziej zaawansowany technicznie, typu pirometr, kamera termowizyjna czy lokalizator przewodów. Takie mierniki Fluke okazują się niezwykle przydatne przy diagnozowaniu awarii, prowadzeniu prac remontowych i konserwacyjnych, zwłaszcza w zamaskowanych instalacjach elektrycznych ukrytych pod warstwą tynku. Specjalistyczny miernik Fluke pozwoli zlokalizować przewody w ścianie, a kamera wykryć miejsca, w których instalacja elektryczna może się przegrzewać. Ze względu na zaawansowanie techniczne tego typu urządzeń jest to sprzęt dość drogi, ale bardzo przydatny, ułatwiający realizację prac naprawczych i kontrolnych.

W codziennej pracy elektryka przydać mogą się zarówno proste próbniki napięcia, jak i różnorodne modele wielofunkcyjnych mierników Fluke, które powszechnie nazywane są multimetrami cyfrowymi. W zastosowaniach profesjonalnych przydatne okazują się również lokalizatory przewodów, kamery termowizyjne i pirometry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ