Bardzo często zastanawiamy się, które ogumienie do samochodu okazuje się być lepsze. Jedni preferują sezonowe drudzy całoroczne, dlatego i eksperci w tej kwestii nie chcą narzucać własnego zdania. Dodatkowo niektórzy fachowcy twierdzą, że obie opcje są dobre i obie posiadają swoje wady i zalety. Najważniejsze zatem, aby kupić ogumienie dobrej jakości w atrakcyjnych cenach.

 Możemy nabywać w sklepach stacjonarnych lub online. Niemniej trzeba pamiętać, że w sklepach internetowych zazwyczaj jest taniej. Wiąże się to z faktem, iż sprzedawcy w sieci nie mają każdego miesiąca tyle kosztów związanych z opłatami lokalu itp. Jednym z bardzo często polecanych miejsc okazuje się być tirendo.pl, gdzie można nabyć produkty motoryzacyjne wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Klientów w sklepach online obecnie nie brakuje. Konkurencja rośnie, ale na czołowej pozycji utrzymują się tylko Ci, którzy dbają o potrzeby i oczekiwania klientów. Nie istotne jest to, jak duże zakupy chcemy zrobić. Bez problemu możemy zamówić opony do samochodu i oczywiście zostaną one w komplecie dowiezione pod wskazany adres. W związku z powyższym każdy posiadacz auta powinien najpierw sprawdzić, gdzie faktycznie opłaca się zrobić zakupy do swojego pojazdu.

Ogumienie sezonowe

O oponach sezonowych można powiedzieć, że sprawdzają się idealnie, aczkolwiek musimy pamiętać, iż inwestycja jest w dwa komplety. Jeden komplet należy do tzw. letnich, a drugi do zimowych. Różnice między ogumieniem są znaczne, dlatego też nie zaleca się przekraczać granicy użytkowania opon letnich, kiedy temperatura znacznie spadnie, oraz zimowych, kiedy temperatura idzie do góry. W takim przypadku nie ma komfortu jazdy, a wszystko dlatego, iż mieszanka gumy jak również bieżnik opon jest zupełne inny. Biorąc pod uwagę jedno i drugie ogumienie zostało opracowane tak, aby idealnie odpowiadało do warunków pogodowych. W związku z powyższym zarówno mieszanki gumy, jak też bieżniki są wykonane tak, aby ogumienie letnie idealnie się sprawdzało na powierzchni suchej, oraz mokrej w wyższych temperaturach. Natomiast ogumienie zimowe na powierzchni mokrej, pokrytej śniegiem i lodem w niskich temperaturach. Jak zostało wspomniane wyżej nie zaleca się użytkować kompletu, który nie jest wskazany na dany sezon. Musimy pamiętać także o oczyszczaniu i konserwacji po każdej wymianie z letnich na zimowe i odwrotnie.

Ogumienie całoroczne

Na ogumieniu całorocznym jeździ bardzo dużo kierowców. Nie jest on ani gorsze, ani lepsze od sezonowego, aczkolwiek niektórzy twierdzą, że zużywa się szybciej. Prawdą jest, iż korzystając z opon całorocznych musimy wiedzieć, że zostały one wykonane z takiej mieszanki gumy, która idealnie sprawdza się w wyższych i niższych temperaturach. Dodatkowo charakterystyka bieżnika jest wykonana w taki sposób, aby przyczepność kół do podłoża okazała się idealna bez względu na porę roku i towarzyszące jej warunki atmosferyczne. Nie zmienia to faktu, iż ogumienie całoroczne powinno również być poddawane oczyszczaniu  konserwacji. Co prawda nie możemy tego zrobić podczas wymian tak jak to ma miejsce w przypadku opon sezonowych, ale zaleca się aby przynajmniej raz w roku zdjąć ogumienie i dokonać tych czynności. Najlepszym momentem jest okres po zakończeniu zimy. Wtedy na gumie znajdują się niewidoczne dla oka pozostałości po solance, którą polewane są drogi. Z racji tego, że sól ma zły wpływ na gumę oczyszczenie i konserwacja jest jak najbardziej wskazana. Bardziej niżeli po okresie letnim. Dlatego podsumowując ogumienie sezonowe i całoroczne jest dobre, jeśli o nie dbamy. W obu przypadkach możemy użytkować ogumienie długo, jednakże dużo zależy od tego jak traktujemy komplet naszych opon.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ