Jakie usługi rehabilitacyjne proponuje klinika fizjoterapii Soma Medica?

0
618

Soma Medica to centrum fizjoterapii oraz osteopatii, które znajduje się w Suchym Lesie. Miejscowość zlokalizowana jest blisko Poznania, z czego korzysta wielu tamtejszych mieszkańców. Dostępna niemal przez cały dzień placówka oferuje wiele usług rehabilitacyjnych, gdzie dostępni są najlepsi specjaliści i fachowy sprzęt medyczny. Dlaczego warto wybrać się do kliniki i przy jakich dolegliwościach będzie ona szczególnie przydatna?

Jakie usługi rehabilitacyjne oferuje klinika?

Klinika Soma Medica oferuje szeroki zakres usług rehabilitacyjnych z różnych dziedzin terapii. Warto przyjść tu w wypadku wrodzonych wad postawy. Dzięki odpowiednim technikom rozluźniania mięśni albo osteopatii można trwale skutki odstępstw od normy. Klinika to znakomite miejsce dla sportowców, którzy otrzymują tu pomoc fizjoterapeutyczną z zakresu masażu, regeneracji mięśni albo rehabilitacji pourazowej. Zredukować swoje dolegliwości można dzięki terapii narzędziowej tkanek miękkich, które dzięki zabiegowi są bardziej przekrwione i elastyczne.

Szeroki zakres usług Soma Medici obejmuje fizykoterapia. Można do niej zaliczyć magnetoterapię, która wykorzystuje wysokoczęstotliwościowe pole magnetyczne. Przyczynia się to do szybkiej regeneracji przy złamaniach albo zmianach zwyrodnieniowych stawów. Soma Medica oferuje też zabiegi laserowe, gdzie energia promieniowania działa bezpośrednio na tkanki. Pozwala to uzyskać ich szybsze przewodnictwo nerwowe i lepszą stymulację przepływu krwi.

W przypadku jakich dolegliwości warto udać się do kliniki?

Soma Medica oferuje zabiegi w obrębie kończyn górnych i dolnych, ale też głowy albo kręgosłupa. W przypadku nóg chodzi o problemy z rzepką, stawem skokowym albo ścięgnami Achillesa. Na stronie internetowej kliniki można znaleźć długą listę dolegliwości, które można wyeliminować dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym. Jeśli chodzi o kończy górne można znaleźć opcje eliminujące kontuzje i złamania obojczyka, stawu ramiennego, bicepsów, tricepsów albo kaletki podbarkowej. Wymienione są też nietypowe uszkodzenia nerwów albo więzozrostów.

W zakres usług kliniki wchodzą też zabiegi związane z kręgosłupem albo miednicą. Wchodzi w to dyskopatia, osłabienie mięśni Kegla czy złamane żebra. Leczenie fizjoterapeutyczne powinno wyeliminować skutki choroby Sheurmanna. Należy też pamiętać o skomplikowanych zabiegach Soma Medici, które dotyczą głowy i szyi, gdzie trzeba wykazać się dużą dokładnością i starannością. Doświadczeni fizjoterapeuci pomogą przy problemach z napięciowym bólami głowy, dysfunkcjami stawu skroniowo-żuchwowego albo przy dyskopatii układy szyjnego.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.somamedica.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ