Kamera Black Magic - kieszonkowe 4K - czy sprawdzi się dla początkującego filmowca?

Nagrywanie obrazu i dźwięku poprzez kamerę to nie tylko zabawa i hobby dla amatorów, którzy uwieczniają ważne w swoim życiu chwile. Dla wielu osób to także prawdziwa pasja, a nawet codzienna praca, która daje wiele pozytywnych emocji. W takich przypadkach wybór odpowiedniego sprzętu jest niezwykle istotny, gdyż nie ma miejsca na żadne błędy. W poniższym artykule przyjrzymy się kamerze black magic w wersji kieszonkowej, która stanowi bardzo ciekawe rozwiązanie i to właśnie dla początkujących profesjonalistów. Czy jednak spełnia ona swoje zadanie? Przekonajmy się!

Właściwości kamery Black Magic 4K

Co ważne kamera black magic stanowi produkt o bardzo wysokiej jakości i parametrach. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na takie aspekty jak wytrzymała obudowa, a także nieduży rozmiar. Mały nie oznacza jednak, że słaby. W tak niewielkim gabarycie umieszczono bowiem bardzo solidne parametry takie ja chociażby świetną rozdzielczość, doskonały zoom, a także liczne funkcje i zaawansowane opcje. Model kieszonkowy kamery black magic umożliwia pracę z różnymi wymiennymi obiektywami, dzięki czemu operator ma bardzo wiele różnych możliwości. Efekty nagrywania obrazów i dźwięków są bardzo zadowalające, dlatego też można pokusić się o stwierdzenie, że kamera black magic stanowi idealne rozwiązanie dla początkujących filmowców.

Zalety kamery black magic

Wśród największych zalet jakie posiada kamera black magic znaleźć można przede wszystkim solidne wykonanie, a także doskonałe parametry. Co ważne oprócz opcji i funkcji związanych z obrazem mamy tutaj do czynienia z różnymi udogodnieniami w zakresie dźwięku. Wszystko to właśnie sprawia, że ten model kamery stanowi ciekawe rozwiązanie dla początkujących profesjonalistów. Rozdzielczość Full HD, sterowanie SDI, a także matryca 4K to tylko kilka z dodatkowych plusów tego modelu kamery. Należy wspomnieć również o wygodzie pracy, a także łatwej obsłudze i wielkim komforcie.

Przeznaczenie i zastosowanie

Co prawda z kamery black magic rzadziej korzystają profesjonalni filmowcy, którzy pracują na bardzo zaawansowanym sprzęcie, jednak w przypadku osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie, a zależy im na wysokim poziomie wykonanej pracy to się ona znakomicie. Wszystko to dzięki licznym funkcjom, które wpływają na komfort pracy, a także dają wiele możliwości. Otóż kamera black magic to model, który między innymi wyposażony jest w opcje niwelowania szumów w dźwięku czy też korektę kolorów, a to sprawia, że kamerę można zaliczyć do prawdziwych kamer studyjnych.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.bemixmedia.pl/blackmagic-design-prod-75

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ