Kamera sportowa – 5 powodów, dla których warto ją mieć

Mimo, że większość z osób nie rozstaje się ze smartfonem i to za jego pomocą dokumentuje chwile ze swojego życia, nie wszędzie i nie w każdej okoliczności da się zastosować to narzędzie. W najbardziej wymagających momentach, w niekorzystnych i trudnych warunkach atmosferycznych, najlepszym wyborem będzie kamerka sportowa. Odporna na wstrząsy, wodę, nagrywająca filmy w wysokiej rozdzielczości, pozwoli na rejestrowanie nawet najdziwniejszych sportów i ekstremalnych aktywności.

Mały, wielki …rejestrator

Kamerki sportowe nie potrzebują posiadać tak zaawansowanych funkcji jak kamery amatorskie czy półprofesjonalne. Dzięki temu mogą być ograniczone wymiarowo i wagowo, a co za tym idzie, da się je założyć nie tylko na kierownicę roweru, czy deskorolkę, ale również na kask narciarski lub motocyklowy i nagrywać prawie ten sam obraz, jaki rejestrują nasze oczy. Idealnie sprawdza się to w późniejszym odtwarzaniu i powoduje, że filmik ogląda tak, jakby samemu brało się udział w takim wydarzeniu.

Na wielki ekran

Kamerki sportowe nie boją się wyświetlania zarejestrowanego obrazu nawet na kinowym ekranie. Dzięki temu, że standardem obecnie dla nich jest nagrywanie w 4K, uzyskany obraz może być z powodzeniem wyświetlany na najlepszych ekranach telewizorów czy ekranach multimedialnych. Z pomocą specjalnych głowic uzyskuje się bardzo dobrej jakości, stabilny obraz, który można wyświetlać wszędzie, bez obawy o jego jakość.

Nad i pod wodą

Najczęstszą z obaw, jaka ma użytkownik telefonu, jest zamoczenie urządzenia. Rzadko kto zaryzykuje podczas wypoczynku nad wodą, by dokumentować ewolucje pływackie za pomocą smartfonu. Kamera sportowa – niezbędnik dla aktywnych, w tym wypadku nie jest powiedzeniem na wyrost. Dzięki dołączanym zwykle do zakupionego sprzętu obudowom wodoszczelnym można rejestrować bez obaw nie tylko nawodne wybryki swoje, latorośli czy współtowarzyszy, ale i zejść pod lustro wody nawet na kilkadziesiąt metrów w najprostszych modelach i niejedna, tania kamera sportowa na medialove.pl spełni nasze wszystkie wymagania pod tym względem.

Wstrząśnięta, nie zmieszana

Kamerki sportowe są dokładnie takie, jak w nazwie: i kamerki, i na pewno sportowe. Te niewielkie konstrukcje są bardzo odporne na wstrząsy i uderzenia, dlatego naprawdę trzeba się postarać, by zepsuć mechanicznie ten sprzęt. Potwierdza to też fakt, że wielu profesjonalnych filmowców sportu, czy przyrody używa tego typu sprzętu, by zarejestrować ujęcia, których wykonanie ciężkimi, profesjonalnymi kamerami byłoby niemożliwe. Jeżeli jeszcze dodać do tego, że do wagi takiej kamery trzeba dodać wcale nie lekkie obiektywy, przewaga małych, ale znakomicie nagrywających kamer sportowych jest bezsprzeczna. Urządzenia wyposażone są często w elektroniczne systemy stabilizacji obrazu, co zapewnia doskonałe ujęcia z najciekawszych perspektyw.

Akcesoria, sterowanie i kontrola

Kolejną cechą, która przemawia za wyposażeniem się w kamerę sportową, jest niemal nieograniczona możliwość stałego rozwijania urządzenia i dołączania do niego akcesoriów. Dzięki nim da się zainstalować kamerkę na dowolnym sprzęcie w niemal każdym miejscu. Za pomocą sterowania wi-fi można też zdalnie uruchamiać i nagrywać obraz wszędzie tam, gdzie obecność człowieka ma wpływ na powstawanie ujęć, jak w przypadku rejestrowania zachowań zwierząt w ich naturalnym środowisku. Wystarczy smartfon lub tablet z odpowiednią aplikacją. Kamerki są wyposażone nie tylko w gniazda USB, ale i często spotykane HDMI, co pozwala na szybkie podłączenie do telewizora i wygodną kontrolę powstałego ujęcia na większym ekranie.

Coraz więcej osób podejmuje różne aktywności sportowe. Użytkownicy dzielą się swoimi osiągnięciami w mediach społecznościowych poprzez różne aplikacje. Nie zawsze wystarcza zwykłe selfie. Jeśli uprawiany sport nie pozwala na rejestrację aktywności telefonem i trzeba sięgnąć po sprzęt bardziej odporny lub specjalnie do tego dedykowany, na wysokości zadania stają właśnie kamerki. Co roku rynek wzbogaca się o lepsze modele, o większych możliwościach, a przy tym w przystępnych cenowo przedziałach. Od amatorów, po zawodowców – coraz więcej osób sięga po to wspaniałe narzędzie nie tylko rozrywki, ale i ciężkiej pracy terenowej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ